Beykoz'daki milyon dolarlık villa Gül'de kaldı

  • 1
  • 22763
Beykoz'daki milyon dolarlık villa Gül'de kaldı
Beykoz'daki milyon dolarlık villa Gül'de kaldı
Beykoz'daki milyon dolarlık villa Gül'de kaldı

Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül ile Mehmet Sarımermer'in boşandı, Beykoz'daki milyonluk villa Gül'de kaldı.

Eski Cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül, evli olduğu Mehmet Sarımermer ile geçtiğimiz günlerde boşandı. Can Özçelik'in haberine göre boşanma gerçekleştikten sonra Mehmet Sarımermer, Mesar Gayrimenkul ve Yatırım Şirketi'ni Abullah Gül'ün oğlu Ahmet Münir Gül'e devretti.

Beykoz'da değeri milyon dolarları geçen villa bu şirkete aitti ve devir teslimle birlikte villa da Gül ailesinin oldu.

Mesar Gayrimenkul ve Yatırım adına kayıtlı Beykoz’daki villa, tapu kayıtlarına göre "tripleks konut" olarak görünüyor. 103 bin m² arsa üzerine kurulu 28 villanın yer aldığı ve helikopter pistinin de bulunduğu sitede, 4,5 katlı boğaz manzaralı 2 villanın birinde Gül ailesi ikamet ediyor.

Gül ailesinin villası 10 bin 770 m² arsa üzerinde ve 3 bin 600 m² büyüklüğünde kuruldu. Konutun ayrıca 8 bin m² bahçesi bulunurken konutun çevresi tadilatla kapatılarak site dışından özel bir giriş yapıldı.

Abdullah Gül’ün 13 milyon dolara alınan 4,5 katlı villasının bulunduğu sitede 650 m² iki katlı 6 odalı villanın değeri ise 89 milyon lira, Abdullah Gül’ün konutunun bugünkü değerinin 40 milyon dolar yani 656 milyon 704 bin liranın üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Haber Merkezi

Beykoz TBMM Başkanını ağırlayacak
Önceki Beykoz TBMM Başkanını ağırlayacak
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (1 Yorum)

İsmet Kanlıca (2 yıl önce)

Bu villa boğazı görmüyordu, Hıdiv Kasrı korusundaki ağaçları tek tek işaretleyip kestiler. Sonrasında villa kabak gibi boğazı görmeye başladı. İstinye ya da Emirgan sahilinden bakın göreceksiniz. Hatta Hıdiv Kasrı caddesi üzerinde 2 adet kasis yaptırdılar ve herkese açık olan bir araç park alanını güvenlik ve araçlarıyla işgal ettiler. Bu da yetmedi sitenin duvarını kırıp yol açtılar.

Yorum Yaz