Beykoz’daki metruk binada 6 aylık ceset

  • Güncelleme: 03.10.2018 17:51
  • Okunma: 20463 kez
  • Yorum: 0
Beykoz, günün ilk saatlerine Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nde bulunan 80 yaşındaki adamın cesedinin bulunmasıyla başladı.
Beykoz’daki metruk binada 6 aylık ceset

Beykoz Rüzgarlıbahçe Mahallesi Şehit Özcan Canik Sokak’taki harabe bir evde 80 yaşındaki Zekeriya İşbilir’in iskelet halindeki cesedi bulundu.

Cesedi bulan Hasan Başol, Kahramanmaraş’ın Afşin nüfusuna kayıtlı 80 yaşındaki Zekeriya İşbilir’in Rüzgarlıbahçe’de yaşadığını ve beş yıldır kendisini tanıdığını, 6 aydan beri de ortalıkta gözükmediği için evini merak edip baktığını söyledi.

Gündüz saatlerinde normalde kilitli olan kapının kilitli olmadığını fark eden Başol, olay yerinin karşısındaki dükkânın motorcularına ve tanıdığı Ekrem Tuncer'e durumu aktardığını fakat kendilerine inanmadığını, bunun üzerine telefonu olmadığı için polisi arayamadığını belirtti.

Başol, sözlü beyan ile emniyete verdiği ilk ifadesinde gece uyanıp evinden çıktıktan sonra eski patronunu gördüğünü ona haber vermesi üzerine olayın öğrenildiğini söyledi.

Yine konuyla ilgili emniyet güçlerine bilgi veren Ekrem Tuncer, Hasan Başol'un kendisine verdiği bilgi üzerine gerekli birimlerle irtibata geçtiğini ve metruk binanın yakınında oturan arkadaşlarından evde yaşayanlarla ilgili bilgi aldığını kaydetti.

İşbilir’in evinde yapılan ön olay yeri inceleme çalışmalarına göre, hayatını 6 ay önce kaybetmiş olabileceği, üzerinde bulunan kıyafetlerin çıkartılmadığı, bu zamana kadar olan süreçte hayvanların cesedi yemiş olabileceği kaydedildi.

Emekli vergi dairesi memuru olan 1938 doğumlu Zekeriya İşbilir’in bulunduğu metruk yapı içerisinde olay yeri inceleme çalışmaları devam ederken, cesedin kaldırılması ve detaylı Adli Tıp Raporu için görevli Cumhuriyet Savcısı’nın beklendiği öğrenildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz