Beykoz’daki küçük Trabzon’a Bakan ziyareti

  • Güncelleme: 06.06.2019 16:28
  • Okunma: 8153 kez
  • Yorum: 0
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bayramın ikinci günü Beykoz’da seçim çalışması yaptı.
Beykoz’daki küçük Trabzon’a Bakan ziyareti

Son anda programa alınan Beykoz ziyareti İshaklı Köyü ile sınırlı tutulurken, Bakan Varank’a AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf, Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Fatih Sağlam ve AK Parti İlçe yöneticileri eşlik etti.

İshaklı Köyü’ndeki köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet eden Mustafa Varank, gençlerle öz çekim yaparak, onlara 10 GB internet verdi.

Burada iptal edilen ve 23 Haziran Pazar günü yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Seçimleri ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Bakan Varank, seçimlerden sonra gündemlerinin ise 2023 yılına kadar ekonomi olacağını kaydetti.

“İtirazımı yapacağım”

AK Parti’nin 17-18 senedir iktidarda olduğunu ve yüzde 50 oy alabilen bir parti olduklarını kaydeden Bakan Varank, “benim vatandaşımın, benim partim lehine attığı oy iç ediliyorsa, rakamlar bunu gösteriyor, itirazımı yapacağım.” dedi.

23 Haziran’da çıkacak olan sonucu öpüp başlarına koyacaklarını ve sandığın kutsal olduğunu ifade eden Varank, “kazanan İstanbul ve İstanbullu olsun" ifadelerine yer verdi.

Beykoz’da, Trabzonluların yoğunlukta olduğu ve bu nedenle küçük Trabzon olarak bilinen İshaklı Köyü’ne yapmış olduğu ziyarette, vatandaşların sorularını da dinleyen Varank, köylülere baklava ikram etti.

Bakan Varank, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verdiğini açıklayan vatandaşın, ‘bir zarfta 4 tane oy var. Bunlar çalınmadı da sadece Büyükşehir oyları nasıl çalındı?’ şeklindeki sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı:

"Sandıklarda sahtekârlığı vatandaşlar yapmadı… Bunu sayımını dökümünü, kayıt altına alan var. Bunlara dijital ortama aktaranlar var… Şaibe buralarda oldu. Yoksa vatandaşın oyu helal, tertemiz oy. Ama bunu sayarken, dökerken şaibe yapıldı.”

Aynı sandıkta, ilçe belediyesinin, belediye meclisinin ve büyükşehir adayı arasında ciddi oy farkları olmasının durumu ortaya koyduğunu ve sisteme girişlerde bazı uygunsuzlukların yapıldığını dile getiren Mustafa Varank, oyların tamamının yeniden sayılması durumunda, çıkacak olan sonuca kendilerinin de razı olacağını belirtti.

Mustafa Varank, CHP’nin oyların tamamen sayılmasına itiraz ettiğini hatırlattı.

Varank, "Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti'yi kurduğunda, 2001 yılında biz bu yola çıktığımızda Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyabilecek hizmetler yapacağız. Bunun için yola çıktık. Güzel şeyler yaptığımızı düşünüyoruz. Yaptık da. Bunu temsilen vatandaşlarımız bize teveccüh gösteriyor, oy veriyorlar. Biz, yüzde 50 oy alan bir partiyiz.” diye konuştu.

AK Parti iktidarının en beğenilen icraatlarının ulaştırma hizmetleri olduğunu ifade eden Mustafa Varank, bu işlerin de büyük kısmının AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım tarafından yönetildiğini söyledi.

Trabzon’a en fazla hizmeti kim yaptı?

Bayramlaşmanın ardından köydeki hemşerilerine seslenen Varank, yolu Trabzon'dan geçenlerin Binali Yıldırım'ın bu şehre yaptığı hizmetleri çok iyi bildiğini dile getirdi.

"Trabzon'un nereden nereye geldiğini çok iyi biliyorsunuz. Herkese şunu söylüyorum: Trabzon'a en fazla hizmet etmiş siyasetçileri sayın deseniz herhalde en üst sıralarda Binali Yıldırım gelir.” ifadelerini kullanan Bakan Varank, “Onun o Karadeniz Sahil Yolu'na yaptığı, Trabzon'a yaptığı yatırımlar ortada. Tanjant Yolu'na yaptığı yatırımlar, tünel bağlantıları ortada. Binali Bey Allah'ın izniyle Trabzon'u Türkiye'nin en iyi şehirlerinden biri yaptı. Milyonlarca turist geliyor. Sayın Yıldırım'ın İstanbul'a yaptığı hizmetleri zaten saymakla bitiremeyiz.” dedi.

Yol boyunca vatandaşlarla bayramlaştı

Mustafa Varank, inşaat halindeki köy camisinin hayırseverlerin yardımıyla tamamlanması konusunda destek olacağı sözünü verirken, yol üzerinde piknik yapan vatandaşlarla bayramlaşarak, gençlere, 10 GB internet hediye etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz