Beykoz’daki kentsel dönüşüm tartışmalarına çözüm REFERANDUM

  • 0
  • 7563
Beykoz’daki kentsel dönüşüm tartışmalarına çözüm REFERANDUM
Beykoz’daki kentsel dönüşüm tartışmalarına çözüm REFERANDUM

Beykoz Tokatköy’de yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesinden mağdur olduğunu söyleyen vatandaşların basın açıklaması sırasında CHP’lilerde alanı ziyaret etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, beraberinde Meclis üyeleri Gülay Demirel, Cemal Sataloğlu, Recai Çelik ve Aydin Habil ile birlikte kentsel dönüşüm mağdurlarının basın açıklaması yaptığı alana geldi.

Beykoz Belediyesi Meclis toplantısı öncesi alana gelen CHP’liler Tokatköylülere yanındayız mesajı verirken, Recai Çelik ise mağdurlara çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kentsel Dönüşüm projesine tepkili olan vatandaşlara önce birlik olmaları gerektiğini söyleyen Recai Çelik, dernek üzerinden hareket etmelerinin daha doğru olacağını kaydetti.

Mahallenin en eski derneğinin bu işe öncülük etmesi gerektiğini ve her kafadan ayrı bir ses çıkmasının işi zora sokacağını belirten Recai Çelik, “derneğinizle beraber hem fikir olun derneğinizle beraber diyalog yoluyla bu işi çözün” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı ile görüşün, yazık günah kış günü insanlar niçin mağdur edilsin ki. Belediye Başkanını görünce herkes bir şey söylemek istiyor. Herkes bir şey söylemek isteyince hiç bir şey söylenmemiş oluyor. Derneğinizle beraber hareket eder, aranızda bir sözcü seçerseniz sizin hakkınız tek ağızdan savunursa bence daha doğru olur” diye konuşan Recayi Çelik, Belediye Başkanı mecliste, muhalif yaklaşımlara, ‘referandum yapalım orda bakalım vatandaş ne diyecek bize’ diyerek karşı durduğunu, vatandaşlarında kentsel dönüşüm projesi ve şartlarıyla ilgili referandum talebinde bulunabileceğini dile getirdi.

CHP Meclis Üyesi Recayi Çelik, “birlik olmak çok önemli yanınızdayız” dedi.

Haber Merkezi

Evliliği için Beykoz Meclis Üyeliğinden istifa etti
Önceki Evliliği için Beykoz Meclis Üyeliğinden istifa etti
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti