Beykoz’daki kaza nedeni cep telefonu mu? (İşte kaza anı)

  • Güncelleme: 14.03.2020 16:03
  • Okunma: 21495 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da Kavacık-Alibahadır arasında çalışan 136 numaralı Özel Halk Otobüsü'nün yaşattığı facianın görüntüleri ortaya çıktı.
Beykoz’daki kaza nedeni cep telefonu mu? (İşte kaza anı)

Beykoz Örnekköy'den öğle saatlerinde gelen acı haber, tüm ilçeyi hüzne boğmuştu. Beykoz Örnekköy Tepetarla Caddesi'nde meydana gelen kazada, bir kadın hayatını kaybetmiş, bir kadın ise ağır yaralanmıştı. Kazayı yapan Özel Halk Otobüsü'nün araç içi kamerasının görüntüleri ise gece saatlerinde ortaya çıktı. Görüntülerde hızla ilerleyen 136 numaralı otobüs şoförü, yolun sol tarafında bulunan ve yere topladıkları dalları istifleyen iki kadını görmeyerek, üzerinden geçiyor.

Kadınları vurma anına kadar geçen 36 saniyelik hızlandırılmış görüntülerde ise şoförün, daha önceki virajlarda da sola dönüşlerde şerit ihlali yaptığı fark ediliyor. Aynı şekilde son virajda da şerit ihlali yaparak sola dönen otobüs şoförünün, kadınları fark edemeyerek çarpması ve bir süre sürüklemesi, akla "Acaba cep telefonuyla uğraştığı için mi?" sorusunu getiriyor. Bilindiği gibi son aylarda aracıyla seyir halindeyken cep telefonuyla mesaj atan ya da oyun oynayan sürücülerin yarattığı tehlike, kamuoyunda çok tartışılmıştı. Sürekli olarak kullandığı yolu bilen ve yol bilgisine güvenerek güzergâhta ilerleyen Özel Halk Otobüsü şoförünün, bu sırada cep telefonuyla ilgilendiği yönünde yolcular tarafından ortaya atılan iddialar ise ciddiyetini koruyor. Eldeki görüntüler ise yol bilgisinin bir şey ifade etmediği ve seyir halindeki araçları kullanan şoförlerin dikkatini yalnızca yola vermesi gerektiğinin önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

‘Bu görüntüleri Dost Beykoz ÖRNEK OLMASI İÇİN yayınlıyor!’

Dost Beykoz, görüntüleri büyük bir titizlikle izleyerek, soruşturmada gerçeklere ulaşacak olan uzmanlara güveniyor ancak şoförleri de bu görüntüler eşliğinde bir kez daha dikkatli olmaya davet etmek istiyor. Beykoz'da bir kadının ölümüne bir diğerinin ise ağır yaralanmasına neden olan kazanın artık SON olmasını isteyen Dost Beykoz, araç kullanan kişilere 'saniye ve hatta saliselerin bile çok kıymetli olduğunu' tekrar ve tekrar hatırlatıyor. Önce ve sadece Hürriyet Gazetesi'nin elektronik adresinde yayınlanan bu videoyu ise faciayı izleyerek, dehşet veren olayın boyutlarını fark etmesi için tüm şoförlere 'örnek' olması için yayınlıyor.

‘Dost Beykoz, Gürsoy kardeşlerin ailelerinden, bu videoyu yayınladığı için özür diliyor ve kamu yararı bulunması nedeniyle yakınlarının affına sığınıyor!’

Dost Beykoz, Beykozlu kadınların aileleri ve yakınlarından ise tekrar ve tekrar özür diliyor; hayatını kaybeden Hanife Güneysu'a Allah'tan rahmet, kardeşi Şengül Gürsoy'a ise acil şifalar diliyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz