Son Dakika

Beykoz’daki kaçak kafeteryayı meşrulaştırma çabaları

  • 1
  • 12252
Beykoz’daki kaçak kafeteryayı meşrulaştırma çabaları
Beykoz’daki kaçak kafeteryayı meşrulaştırma çabaları
Beykoz’daki kaçak kafeteryayı meşrulaştırma çabaları
Beykoz’daki kaçak kafeteryayı meşrulaştırma çabaları
Beykoz’daki kaçak kafeteryayı meşrulaştırma çabaları

Beykoz’un gündemine oturan Küçüksu’daki kaçak kafeterya bu kez meşrulaştırma çabalarıyla yeniden tartışma konusu.

Beykoz Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ve Kızılay, geçtiğimiz yıl Beykoz’da infiale yol açan 1. Derece Arkeolojik SİT Alanına yapılan Kaçak Kafeterya’da etkinlik yapmaya hazırlanıyor.

Göksu Deresi’nin hemen yanı başında bulunan, İş insanı Remzi Gür’ün Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiraladığı, 51 Ada, 5 Parsel, 15. Pafta üzerindeki kaçak kafeterya da Beykoz muhtarlarına yardım dağıtılacak.

AK Parti eski İl Başkanı Selim Temurci döneminin yöneticilerinden Kızılay Beykoz Şube Başkanı Sadettin Çay tarafından kaçak olarak inşa edilen kafeterya inşaatı değişik zamanlarda Beykoz Belediyesi tarafından mühürlenmiş, bu işleme rağmen kaçak inşaat hız kesmeden devam etmişti.

2018 yılında inşaatına başlanıp tamamlamasına rağmen imar barışından yararlandırıldığı söylenen nargile kafenin, her türlü uyarı, mühürleme, meclis önergesi ve şikâyetlere rağmen yapımı tamamlanmıştı.

Müze yapılacağı söylenip Nargile Cafe olarak hizmet veren kafeterya hakkında son olarak 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından yıkım kararı verilmiş ancak karar uygulamaya konulmamıştı.

Kızılay yardımları Kaçak Kafeteryadan yapılacak!

Beykoz Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün muhtarlara yaptığı duyuruda 23 Eylül Pazartesi günü saat 13.00’de Kızılay Şube Başkanı Sadettin Çay’ın elinde bulunan yüklü miktardaki yardım malzemesini ihtiyaç sahiplerine muhtarlar aracılığıyla ulaştırmak istediği belirtildi.

Duyuruda, Beykoz Kaymakamının da programa katılacağı ve programın Anadoluhisarı’ndaki Qadraj Cafe’de yapılacağı ifade edildi.

Kaçak Kafeteryanın sahibi ve aynı zamanda Kızılay Şube Başkanı olan Sadettin Çay’ın Beykoz Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğüyle organize ettiği etkinlikte, Kızılay gibi bir kurumun yardımlarını tartışmaların odağı olan üstelik kendisine ait kafeteryada yapması “kaçak kafeterya meşrulaştırılmaya çalışılıyor” yorumuna yol açtı.

Beykoz Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü'nden, Beykoz Muhtarlarına watsaap üzerinden gönderilen duyuruda ise şöyle denildi:

Sayın Muhtarlarımız hayırlı akşamlar 23 Eylül pazartesi saat. 13:00 de Kızılay Şube Başkanı: Sadettin Çay beyefendi Elif  hanımın aracılığıyla ellerinde yüklü miktarda yardım malzemesi olduğunu ihtiyaç sahiplerine siz muhtarlar aracılığıyla ulaştırmak istiyorlar. İhtiyaç sahiplerinin listesini hazırlayıp toplantı gününe getirirseniz memnun oluruz. Kaymakam bey de programa katılacaktır (Toplantı tarihi 23 Eylül pazartesi saat:13.00 de Anadoluhisari qadraj Cafe) katılım durumunuzu özelden paylasabilirsiniz.

Haber Merkezi

Beykozlu kadınlardan geleneksel Aşure ikramı
Önceki Beykozlu kadınlardan geleneksel Aşure ikramı
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları
Yorumlar (1 Yorum)

Gülsüm Özdemir (4 yıl önce)

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki bunlar gibilere kanun işlemez. İşlettirmezler. Bugün gördüm yakın zaman önce 1 gecede inşa edilen işyerleri yıkılmamış. Uydudan gözükmediler mi acaba ? Yerlerini söylemiycem ama adaletsizliği görmek acı.

Yorum Yaz