Beykoz'daki işletmelerde tütün kontrolü yapıldı

  • 17.10.2019 18:55
  • Güncelleme: 17.10.2019 18:57
  • Okunma: 6661 kez
  • Yorum: 2
Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planı çerçevesinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, ilçede gerçekleştirilen denetimlere katıldı.
Beykoz'daki işletmelerde tütün kontrolü yapıldı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ve İstanbul'un 39 ilçesinde uygulanmaya başlayan "Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planı" çerçevesinde Beykoz'un Göksu Mahallesi'ndeki halka açık kafeteryalarda denetim gerçekleştirildi.

Denetimlere Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın yanı sıra Beykoz İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kale, Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürü Yasin Kan, emniyet mensupları ile ilgili bürokratlar katıldı.

Toplumdaki tüm bireyleri, tütün ürünlerinin sağlık, ekonomik, çevresel ve sosyal zararlarından korumak amacıyla yayınlanan strateji belgesi çerçevesinde 2018-2023 yılları arasında belirlenen hedeflerle kamu kurumları da çalışmalarını sürdürüyor.

Denetimler sırasında konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, "Tütün yani nikotin, insanlarımızın hayatını sonunu düşünemediğimiz felaketlere sürüklüyor. Tütün Kontrol Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında bizde mülki amirlik olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Özellikle ilçe dışından da sık sık ziyaret edilen mekanlarda gerçekleştirilen denetimlerin önümüzdeki günlerde de belirli periyodik aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Kenan yılmaz (3 yıl önce)

İstanbul en fazla denetlenen ve yasağa riayet eden ilçesi Beykoz

Abuuzeeya (3 yıl önce)

Kimi kandırıyosunuz her yer fosur fosur içittiriyor, tekel bayilerinde içkisini içip yanında da sigara içenleri bile gördüm uygulama yapanlar kendilerini kral ilan etmiş milletin ağzıyla, kıçıyla mı uğraşıcaz mesai doldurma derdindeyiz deyip kaşe imza alıp çekip gidiyorlar

Yorum Yaz