Beykoz’daki iki derneğin örnek dayanışması

  • 0
  • 6457
Beykoz’daki iki derneğin örnek dayanışması
Beykoz’daki iki derneğin örnek dayanışması
Beykoz’daki iki derneğin örnek dayanışması
Beykoz’daki iki derneğin örnek dayanışması

Beykoz Rizeliler Derneği ve Gaye İnsan Derneği sürdürmüş oldukları kampanyalarda birbirlerine destek sağladı.

Merkezi Beykoz'da bulunan ve yurt içi yardım faaliyetlerinin yanı sıra, Suriye, Makedonya ve Karabağ bölgesi basta olmak üzere dünyanın çeşitli mazlum coğrafyalarında yardım faaliyetlerinde bulunan Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, geçtiğimiz günlerde iç savaşın devam ettiği Afganistan'ın bazı bölgelerinde de yardım çalışmaları başlatmıştı.

Aynı zamanda Dost Beykoz yazarı da olan İnsan Derneği Başkanı Bilgehan Murat Miniç, önceki gün sosyal medya hesabından Afganistan Cevizcan vilayetinde açılması planlanan TÜRKİYEM isimli su kuyusu için yardım çağrısında bulunmuştu.

Rizeliler Derneği’nden çağrıya cevap

Türkiye'nin birçok yerinden destek alan derneğin çağrısına Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı iş insanı Mikail Akyıldız'da kayıtsız kalmadı ve dernek adına açılacak olan su kuyusuna destek vermek istediklerini bu suretle o bölgede bulunan kardeşlerimizin su ihtiyacına da bir nebze olsun katkıda bulunmak istediklerini bildirdi.

Gaye İnsan Derneği Genel Sekreteri Mert Akdemir ile birlikte Avrasya Yapı Market'te bağış için ziyarette bulunan Bilgehan Murat Miniç, Mikail Akyıldız ve onun şahsında Beykozlu Rizeliler Derneği'ne teşekkürlerini iletti.

Beykoz'da geniş bir kesim tarafından ikili ziyaret sırasında Beykoz’a yönelikte bazı değerlendirmeler yaptı.  

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği temsilcileri aynı zamanda iyi bir hayvan dostu olan Mikail Akyıldız'ın başlattığı askıda mama kampanyasına da destek vererek sokak hayvanları için bağışta bulundu.

Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız, Beykoz’daki bu iki önemli derneğin sosyal anlamda dayanışma içinde olması Beykoz STK'ları açısından da güzel bir örnek oluşturacağına inandıklarını ve gençlerin hayırda yarışma adına bu gibi faaliyetlerde yer almalarının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Haber Merkezi

Geleceğin bilimi: Biyomimetik
Önceki Geleceğin bilimi: Biyomimetik
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?