Beykoz’daki feci kazanın boyutu ürkütücü

  • 09.04.2019 20:07
  • Güncelleme: 12.02.2020 12:20
  • Okunma: 19139 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz 30 Mart günü yaşanan ve Dost Beykoz’un haberleştirdiği, Soğuksu Mahallesindeki kazanın boyutları su yüzüne çıktı.
Beykoz’daki feci kazanın boyutu ürkütücü

Çavuşbaşı’nda babasının tamirhanesinde çalışırken, yine babasına ait olan arabayla Soğuksu Mahallesi’ne doğru seyir halindeyken, o sırada kaldırımda yürüyen Ziya Kaya’ya çarparak ölümüne neden olan Salih Usta’nın sürücü ehliyeti olmadığı da ortaya çıktı.

Olay sonrasında çekilen görüntülerden ve görgü tanıklarının anlattıklarından da anlaşılacağı üzere, direksiyon hâkimiyetini kaybeden Salih Usta’nın kullandığı aracın Ziya Kaya’ya çarptıktan sonra yol kenarındaki ağaçlık alana düştüğü ve itfaiye ekiplerinin ağaçları keserek hurdaya dönen aracı oradan çıkardıkları görülüyor.

Bir başka vatandaş ise kazanın meydana geldiği yolun sürat yapmaya elverişli olduğu ve soruna bir çözüm üretilmesi gerektiğini söylüyor.

Öte yandan, çarpma sonrası 112 acil servis ekiplerince Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve orada vefat eden 57 yaşındaki emekli Ziya Kaya’nın, çarpmanın etkisiyle ayağından çıkan ayakkabılarının yol kenarında olduğu kayıtlarda dikkati çekiyor.

30 Mart günü bölgede seçim çalışması yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Meclis Üyesi Adem Sefer ve Soğuksu Mahallesi Muhtarı Muammer Aydınoğlu’nun kaza sonrası mahalde incelemelerde bulundukları görülüyor.

Haber Merkezi   

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz