Beykoz’daki evinden 45 gündür çıkmadı

  • Güncelleme: 04.05.2020 15:20
  • Okunma: 18455 kez
  • Yorum: 1
Türk Müzik camiasının minik serçesi, Beykoz Kanlıca Sahilindeki evinden 1.5 aydır dışarıya hiç çıkmadı.
Beykoz’daki evinden 45 gündür çıkmadı

Yıllardır Beykoz’un Kanlıca Mahallesinde ikamet eden ünlü sanatçı Sezen Aksu, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkılmamasının tavsiye edilmesiyle de günlerini yeni şarkılar besteleyerek geçiriyor.

Sezen Aksu’nun evinin içerisinde bulunan müzik stüdyosunun da içinde bulunduğu evini haftada bir kez dezenfekte ettirdiği, yardımcılarıyla aynı evde kaldığı öğrenildi.

Kanlıca Sahilindeki bordo yalısının bir bölümünü stüdyo olarak kullanan Sezen Aksu’nun evini birçok müzisyenin zaman zaman çalışmak için ziyaret etti biliniyor.

İhanetten Geri Kalan şarkısına evinde klip çekti

 Aksu, 2017 yılında kamera karşısına geçtiği “İhanetten Geri Kalan” şarkısının klibi için yine Kanlıca’daki yalısını tercih etmişti.

Müzik çalışmalarına evinde devam eden Türkiye’nin en iyi kadın vokali, dekorasyonda ünlü sanatçıların tablolarını kullanıyor.

Son klibinde evinin pek çok alanını sunan Sezen Aksu, yalının içinde bulunan stüdyoyu hem kendi çalışmaları için kullanıyor hem de başka sanatçıların kullanmasına izin veriyor.

İstanbul’un en nadide yerlerinden birine kurulmuş olan yalıda, söz ve müzik çalışmalarına devam eden usta sanatçı, yıllardır Türk müzik piyasasına aşk besteleriyle muhteşem eserler hazırlıyor.

Sesiyle büyüleyen Sezen Aksu, Beylerbeyi’nde satın aldığı ev ile de haberlere konu olmuştu.

İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un evini satın alarak, 2012 yılında 1,5 milyon ödeyen Sezen Aksu, restorasyonuyla hayran bırakıyor.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Sezen Aksu, Yalı

Yorumlar (1 Yorum)

Semahat (2 ay önce)

Para çok ne yapsın bu kadar fakir varken nasıl rahat uyuyorlar acaba

Yorum Yaz