Yaşam

Beykoz'daki çığlıklar Suriye'den duyuldu

Beykoz'daki çığlıklar Suriye'den duyuldu
02.06.2016 23:03
| | |
7305

Foto galeri Video galeri

Tokatköy'de bulunan Gönül Köprüsü Geçici Eğitim Merkezi'nde kalan 100'ü aşkın Suriyeli, ACARLOFT'ta gönlünce eğlendi.

Bir savaşın ortasında kalan Suriye vatandaşları, ailelerini de yanına alarak, kendilerine en yakın komşu ülkeye Türkiye'ye sığındı. Konukseverliğiyle hem tarihe iz bırakan hem de dünyanın yakından tanıdığı Türkiye ise devleti ve milletiyle komşusuna sahip çıktı. Beykoz'da ise bugün çok özel bir gün yaşandı. Savaşın, yokluğun mağduru olan Suriyeli 100'ü aşkın çocuk, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla, ACALOFT'ta yemek yedi ve oyun oynadı. Çocukların oyun oynarken attıkları sevinç çığlıkları öylesi etkiliydi ki, kilometrelerce öteden Suriye'den bile duyulmuş olabilirdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük'ün organizasyonunu yaptığı ve başarıyla da yürüttüğü günde, Suriyeli çocukların sevincine yalnızca Dost Beykoz tanık oldu.

Suriye'deki savaştan kaçarak ülkemize sığınan ve Beykoz'da ikamet ederek, burada bulunan Gönül Köprüsü Okulu'nda eğitim gören çocuklar, ACARLOFT'ta hayatının en güzel gününü yaşadı. Gerçekleştirilen programa, Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük, Beykoz İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe, Gönül Köprüsü Okulu Kurucusu Bekir Özcan ve Okul Müdürü Suriyeli Abdülaziz Mahmut, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı. Yenilen yemeğin ardından oyun parkında ve bowling alanında oynayan çocukları AK Parti Beykoz İlçe eski Başkanı Adem Sefer de unutmadı. Protokol üyeleriyle birlikte çocukları kucaklayan Adem Sefer, bu sırada topluca çekilen fotoğrafta da yer aldı. Çocuklara günün sonunda oyuncak hediyesi dağıtılırken, Suriyelilerin sevinci görülmeye değerdi.

'Bu kez top sesleri korkutmadı'

İç savaşın devam ettiği Suriye'de top sesleri bir gün olsun susmadan dağlarda yankılanırken, Beykoz'daki top sesleri ise bu kez çocukları korkutmadı. Küçük plastik topların yer aldığı havuzlarda gönüllerince oynayan çocuklar, bu sırada birbirleriyle top savaşı yaptı. Yine bowling alanında da bu kez bowling toplarını alan minik Suriyeliler, atış yapmaktan dolayı yaşadığı sevinci arkadaşlarıyla paylaştı. Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük, buradaki çocukların sevincinin her şeye bedel olduğunu anlatarak, "İçerideki çığlıkları duyuyorsunuz. Biz millet olarak vicdan sahibi insanlarız. Duygusal bir yapımız var. Bize emanet olan bu kardeşlerimizin sevincini gördüğümüzde, onlardan daha çok mutlu oluyoruz" dedi. Bu sırada Müdür Bülent Küçük, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Dost Beykoz Gazetesi'ne de katkılarından dolayı teşekkür etti.Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Tokatköy, Gönül Köprüsü Geçici Eğitim Merkezi, Acarloft

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"