Beykoz'daki cenazede ünlüler geçidi

  • 16.05.2022 19:55
  • Güncelleme: 16.05.2022 20:04
  • Okunma: 6719 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da son yolculuğuna uğurlanan Belma Simavi'nin cenaze törenine Ali Koç, Faruk Süren, Rahmi Koç ve Aydın Doğan gibi isimler katıldı.
Beykoz'daki cenazede ünlüler geçidi

Beykoz Kanlıca'daki camide kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanan Hürriyet Gazetesi'nin kurucusu Sedat Simavi'nin gelini olan Belma Simavi'yi uğurlamaya çok sayıda ünlü iş insanı geldi.

Kronik akciğer rahatsızlığı nedeniyle 89 yaşında hayatını kaybeden Sedat Simavi'nin oğlu Erol Simavi'nin eşi Belma Simavi için Beykoz Kanlıca'da cenaze töreni düzenlendi.

Kanlıca'da öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Kısa bir süre için şoförler kontak kapatmak zorunda kaldı.

Oğul Sedat Simavi'nin taziyeleri kabul ettiği törene Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Galatasaray eski Başkanı Faruk Süren, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Hürriyet Gazetesi'nin eski sahiplerinden Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Demirören Medya Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Demirören'in yanı sıra Simavi ailesinin yakınları, dostları ve sevenleri katıldı.

Merhume Simavi için cenaze töreni alanında katılımcılardan helallik istendi.

Belma Simavi, 89 yaşında hayatını kaybederek Beykoz Kanlıca Mezarlığı'nda Simavi Aile Kabristanlığına defnedildi.

Acı haberi müzisyen Gönül Yazar verdi

Belma Simavi'nin ölüm haberini Türk Müziği Sanatçısı Gönül Yazar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Yazar, "Hayatta en korktuğum şey Belma Simavi'ye ait duyacağım kötü haberdi. En son Amerikan Hastanesinde birbirimize rastlamıştık. Yollar değişti sen bulamazsın diyerek beni araba ile aldırtacağını söylemişti. Meğerse son görüşümüzmüş, bu haberi nasıl kaldırabileceğimi bilmiyorum çok üzgünüm, ah Belma Hanım yattığın yer cennet, melekler yoldaşın olsun.." ifadelerini kullandı.

Belma Simavi kimdir?

Erol Simavi ve Belma Simavi (Başar) 1953 yılında hayatlarını birleştirdi. Evlilikleri o dönem basında "Erol Simavi, iş insanı Kadir Has'ın eşi Rezzan Germirli'nin teyzesinin kızı, yalı komşuları Yağcıgiller'in torunu Emine Belma Başar evlendi" ifadeleriyle yer aldı.

Doğum gününden bir gün sonra hayatını kaybeden Belma Simavi'nin, son 3 yıldır KOAH hastalığının ileri safhada olduğu biliniyordu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz