Beykoz’daki büyük buluşmada ne konuşuldu?

  • 27.01.2019 16:47
  • Güncelleme: 12.02.2020 16:59
  • Okunma: 11313 kez
  • Yorum: 0
MHP Lideri Devlet Bahçeli ve AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Beykoz’daki buluşmasına AK Parti Beykoz Adayı Murat Aydın’da katıldı.
Beykoz’daki büyük buluşmada ne konuşuldu?

Cumhur İttifakı’nın İstanbul buluşmasının Beykoz’da yapılması bölgenin oldukça hareketlenmesine neden olurken, gerek iktidar cephesi, gerekse MHP camiası yoğun bir gün yaşadı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi Beykoz Rüzgarlıbahçe'deki seçim çalışma ofisinde ağırlamaktan büyük bir bahtiyarlık duyduğunu kaydeden Binali Yıldırım, Seçim gününün son anlarına kadar burada çalışmalarını Beykoz’daki seçim ofislerinde yürüteceklerini kaydetti.

“MHP teşkilatları ile uyum içinde çalışacağız”

“Bir yandan AK Parti il, ilçe teşkilatlarıyla, aynı zamanda cumhur ittifakı olarak da Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarıyla bir uyum içerisinde, ahenk içerisinde bu kampanyayı sürdüreceğiz. Ve böylece İstanbul’da güzel bir, net bir sonuç, herhangi bir tereddüde mahal vermeyecek bir sonuç almayı hedefliyoruz.” diye konuşan Yıldırım, Bunun için alanda her iki parti tabanında bir heyecan oluştuğunu ifade etmek isterim. Biz de zaman zaman böyle rastgele sokağa inip seçmenlerimizle biraraya geliyoruz, fevkalade bir karşılama ve ilgi var. İnşallah bu ilgi-alakayı sandığa-oya aktaracağız herhalde istediğimiz sonucu, cumhur ittifakının yerel seçimlerde mutlak başarısını sağlayacağız.” dedi.

Yıldırım’dan Bahçeli’ye teşekkür

Binali Yıldırım, “bugün buraya zatıâlinizin gelmiş olması bize güç vermiştir, şevkimizi, artırmıştır. Cumhur İttifakı’nın ne kadar önemli olduğunu ülkenin içinde bulunduğu şartlar itibariyle ortaya koymuştur. Zatıâlinize ve bütün çalışma arkadaşlarınıza bir kez daha şahsım ve halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yenikapı ruhuyla başlayan süreç

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de açıklamasında, “yaşamış olduğumuz süreç içerisinde Yenikapı ruhuyla başlayan, cumhur ittifakı anlayışıyla süre gelen ve arkasından cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin olgunlaşması, hayata geçirilmesinde katkı sağlayan bir anlayışın temsilcileri olarak bugün burada bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

“Mahalli idareler seçimleri, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini besleyici, kalıcı kılıcı ve toplum nezdinde de tekrar bir itibar sağlayıcı bir yaklaşım olacaktır” ifadelerini kullanan Bahçeli şöyle devam etti:

MHP olarak mahalli idareler seçimlerini önemsiyoruz. Bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi olarak çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış bulunuyoruz.

İstanbul’da Milliyetçi Hareket Partisi üç büyük şehir başta olmak üzere Adalet ve Kalkınma Partisi’nin çalışmalarına aday çıkartmaksızın katkı sağlamayı prensip olarak kabul etmiştir. O prensip dahilinde çalışmalarını sürdürmektedir. Şu an Cumhur İttifakı yasal olarak mahalli idareler seçimlerinde bir ittifak zemini olmamış olsa dahi ruhen geçmişten bugüne birliktelikle, sağduyulu bir hareketle bugün bu ittifakı hayata geçmiş olarak kabul edilmektedir.

Bugün İstanbul’a teşkilatlarımızla cumhur ittifakının anlamı, mahalli idareler seçimlerindeki önemi vurgulayan bir aile toplantısı için gelmiş bulunuyoruz. Böyle bir dönemde kamuoyunda zatıâlinizin cumhur ittifakının ve özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Büyükşehir adayı olarak genel kabul görmesinden de yararlanarak bugün zatıâlinizi yerinde ziyaret etmek ve sizlere başarılar dilemek arzusuyla buraya gelmiş bulunuyoruz. Burada da yakın, sıcak bir ilgi gördük.

Ben şundan emin olmanızı istiyorum: İstanbul’da teşkilatlarımız bütünüyle mevcuttur, çalışmalarını sürdürmektedir. Cumhur İttifakı çerçevesinde üç belediye başkanlığı adaylığı MHP’ye bırakılmıştır, takdimi de yapılmıştır. O da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin her belediye başkan adayı gibi arkadaşlarımız MHP’li olmakla beraber aynı zamanda da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oluşturduğu cumhur ittifakının adayı olarak çalışacaklar, ondan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

“Aynı zamanda MHP’nin adayı olarak kabul ediyoruz”

Bütün çalışmalarda hem belediye başkanlığı adaylarımızın bulunduğu yerde, hem de belediye başkan adaylarımızın olmadığı yerde hep Adalet ve Kalkınma Partisi’nin öngörmüş olduğu çalışmalar doğrultusunda adaylarına katkı sağlayacaktır. Fakat hepsinin ortak kanaati ve bundan hiçbir şekilde taviz vermeyecekleri konu; zatıâlinizin Büyükşehir adayı olarak, Cumhur İttifakı’nın adayı olarak görüyor. Aynı zamanda AKP’nin, aynı zamanda da MHP’nin adayı olarak kabul ediyoruz.

Size başarılar diliyorum.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz