Beykoz’daki binanın çelik aksamları ne oldu?

  • 24.05.2021 13:30
  • Güncelleme: 24.05.2021 13:33
  • Okunma: 9449 kez
  • Yorum: 0
Yıllardır tadilat yapılan Beykoz Spor Kulübü’ne yönelik tartışmalar devam ederken, yeniden tadilat başlayan binada belirsizlik sürüyor.
Beykoz’daki binanın çelik aksamları ne oldu?

Daha önce  damı akan, rutubet kokan bir binayken, Beykoz Spor Kulüp Başkanı Zeki Aksu tarafından uzun uğraşlar sonucu yeniden yapılmak üzere yıktırılmış ardından çelik konstrüksiyon şeklinde başlayan inşası yarım kalmıştı.

Daha sonra kurumlar arasında gidip gelen bina Beykoz Belediyesi eski Başkanı Merhum Yücel Çelikbilek tarafından tamamlanmış ve farklı amaçlar için kullanılacağı ifade edilmişti.

Daha sonrasında ise Beykoz Belediye Başkanı seçilen Murat Aydın tarafından binanın kütüphane olacağı söylenerek binada yeni düzenleme çalışmaları başlatıldı.

Küçük bir çalışma ile kullanılacak hale getirileceği düşünülen bina gün geçtikçe zemine kadar beton kısmı yıkıldı, çelik konstrüksiyonların tamamı söküldü.

Bu durumu gören vatandaşlar, “koca binayı neden yıktılar, söktüler, nerede bu çelik aksamlar? " diye yeni bir tartışmanın yanında sökülen çelik aksamlarında hurdacıya satıldığı iddia edildi.

Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan'ın soruları üzerine Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Engin Köklü tartışmalara cevap verdi.

Engin köklü ise binadan sökülen çelik aksamların söküm yapıldıktan sonra Anadoluhisarı’ndaki depoya kaldırıldığını ve her hangi bir satışının söz konusu olmadığını kaydetti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bina