Güncel

Beykoz'daki bıçaklı saldırı davasında 2. duruşma

Beykoz'daki bıçaklı saldırı davasında 2. duruşma
21.11.2018 15:02
| | |
4579

Geçtiğimiz Mayıs ayında Beykoz Kavacık'ta meydan gelen bıçaklama davasının 2. duruşması yapıldı.

Beykoz'da park yeri nedeniyle tartıştığı bir kişiyi bıçakla yaraladığı iddia edilen sanığın "silahla kasten yaralama" ve "silahla tehdit" suçlarından yargılanmasına devam edildi.

Beykoz 5. Asliye Ceza Mahkemesindeki davanın ikinci celsesine, bir önceki mahkemede tutuksuz yargılanmak ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mehmet Ali Sadıkoğlu katıldı.

Duruşmada söz verilen sanık Sadıkoğlu, önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, olayın müştekinin haksız tahrikleri neticesinde meydana geldiğini savundu.

Mahkeme, UYAP kayıtlarına göre başka suçtan Maltepe Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunduğu anlaşılan mağdur Hüseyin Aktürk'ün, yüz bölgesinde tarif edilen lezyonların yüzünde sabit iz oluşturup oluşturmadığının tespiti için Beykoz Adli Tıp Şube Müdürlüğü'ne sevk edilmesine karar verdi.

Adli kontrol şartı

Mehmet Ali Sadıkoğlu'nun yurt dışına çıkmasına yasak koyan mahkeme adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmederek, duruşmayı erteledi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede ise, şikayetçi Hüseyin Aktürk'ün olay günü Kavacık mezarlığı karşısında bulunan boş kermes alanında park halinde bulunan aracını çıkarmak için dubaları çektiği esnada Beykoz Belediyesi'ne ait simit arabasını çalıştıran Mehmet Ali Sadıkoğlu'nun yanına gelerek "onları çekme durağın oradaki boşluktan çık" dediği anlatıldı.

"Dün benim mahalleme gelmişsin"

Şikayetçi Hüseyin Aktürk'ün aracını çıkarmak için dubaları çektiğini söylediği aktarılan iddianamede, şüpheli Sadıkoğlu'na "sen dün benim mahalleme gelmişsin, benim mahallemde kabadayılık yapmışsın, aracım çalışmıyor ittirerek yardımcı olur musun?" dediği, şüpheli Sadıkoğlu'nun da aracı ittirmesiyle aracın çalıştığı kaydedildi.

"Bir saat sonra buradayım"

İddianamede, şikayetçi Aktürk'ün "bir saat sonra buradayım, bekle bir yere gitme" demesi üzerine şüpheli Sadıkoğlu'nun simit tezgahında bulunan bıçağı alarak araç içerisinde bulunan şikayetçi Aktürk'ü vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladığı, tekme ve yumruk atarak darp ettiği aktarıldı.

Şikayetçi Aktürk'ün de aracından inerek bir döviz bürosunda sığındığı belirtilen iddianamede, bir süre sonra buraya gelen şüphelinin yerde yatan Aktürk'ün kafasına elindeki bıçakla vurarak "öldürürüm, keserim seni" diye tehdit ettiği, çevredeki vatandaşların elindeki sopalarla uzaklaştırmaya çalıştığı şüphelinin olay yerinden kaçtığı bilgisi verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kavacık, Mehmet Ali Sadıkoğlu, Mahkeme, Duruşma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"