Beykoz’daki balıkçıyı İBB mi kaldırdı, Kaymakamlık mı?

  • 0
  • 12149
Beykoz’daki balıkçıyı İBB mi kaldırdı, Kaymakamlık mı?
Beykoz’daki balıkçıyı İBB mi kaldırdı, Kaymakamlık mı?
Beykoz’daki balıkçıyı İBB mi kaldırdı, Kaymakamlık mı?

Beykoz Sahili’nde uzun süredir faaliyetini sürdüren Beykoz Balık Ekmek’in teknesi ve oturma alanlarının hukuksuzca tahliye edildiği iddia edildi.

Beykoz Sahili’nde çeyrek asırdır vatandaşlara balık ürünleri satışı yapan Beykoz Balık Ekmek, Beykoz Kaymakamlığı tarafından tahliye edildi.

Sahil bandında  3 parselden oluşan alanda hizmet veren Beykoz Balık Ekmek teknesi, bir vatandaşın İBB ve Beykoz Belediyesi’ne yapmış olduğu şikâyetlerin son durağı Beykoz Kaymakamlık makamı oldu.

Israrlı şikâyetlerin ardından Beykoz Kaymakamlığı, işgaliye ödemelerinin yapıldığı alanlarda bulunan tekne ile müşteri masalarını tahliye etti.

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli imzasıyla çıkarılan tahliye kararına mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıkartılmasının da göz ardı edildiği iddia edildi. Öte yandan Beykoz Balık Ekmek’in çıkardığı yürütmeyi durdurma kararına itiraz eden Beykoz Kaymakamlığı’nın talebinin de reddedildiği ifade edildi. Beykoz Kaymakamlığı’nın tahliyesini gerçekleştiği teknenin bulunduğu alan Milli Emlak’a, müşteri masalarının bulunduğu alandaki inisiyatif ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne aitti.

Firmanın Milli Emlak ve İBB’ye kira bedeli ödediği kaydedildi. Birçok ünlü isimin Beykoz’a gelişlerinde uğramadan gitmedikleri balık ekmek teknesi İBB zabıtalarının gözetiminde ekipler tarafından erken saatlerde kaldırıldı. Vatandaşlar ise duruma tepki gösterirken, Beykoz Kaymakamlığının İBB zabıtalarına tekneyi kaldırmaları için nasıl talimat verdiği merak konusu oldu.

Öte yandan Beykoz Kaymakamlığının tahliye talebini içeren yazısında şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı Emlak Şube Müdürlüğü’nün 01/12/2021 gün ve 1570389 sayılı yazıları ile Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait olan ilçemiz Gümüşsuyu Mahallesi 355 ada 17 parselde bulunan taşınmaz üzerine Beykoz Balık Ekmek Teknesi Furkan Çeliker (eski adıyla Muratoğlu Balıkçılık) tarafından masa sandalye vs. konularak yapılan işgallerin Kaymakamlığımızdan 2886 sayılı kanunun 75. Maddesi gereğince tahliyesinin yapılarak; boş ve işgalsiz olarak belediye başkanlıklarına teslim edilmesi talep edilmiştir. 

Haber Merkezi

Beykoz’daki kentsel dönüşüm tartışmalarına çözüm REFERANDUM
Önceki Beykoz’daki kentsel dönüşüm tartışmalarına çözüm REFERANDUM
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı