Beykoz’daki asker uğurlamada silah gerginliği

  • 0
  • 8461
Beykoz’daki asker uğurlamada silah gerginliği
Beykoz’daki asker uğurlamada silah gerginliği

Beykoz Anadolukavağı’nda dün akşam yapılan asker uğurlama programında gergin anlar yaşandı.

Çılgınca eğlenen gençlerin birisi havaya ateş açınca ortalık karıştı…

Alınan bilgiye göre dün gece saatlerinde, Beykoz Anadolukavağı Mahallesi’nde arkadaşlarını asker ocağına uğurlamak üzere toplanan gençler çılgınca eğlenmeye başladı. Askere gidecek olan arkadaşlarını havaya atıp tutmak suretiyle kutlama yapan gençlerden birisi havaya ateş açtı.

Gençlerin yapmış olduğu kutlamadan tedirgin olan mahalleli durumu emniyete bildirerek tedbir alınmasını istedi. Yaşanan bu durum üzerine kısa süreli sakinleşen gençler dağılır gibi olsa da polisin olay yerine gelmesi üzerine gergin anlar yaşandı.

Polisin kimin ateş ettiğini sorması üzerine kimseden ses çıkmadı… Polis gençlerden, Kovid 19 nedeniyle asker uğurlama törenlerin yasak olduğunu ve dağılmalarını istedi. Polisin bu çağrısı üzerine alkollü oldukları bildirilen gençler polise müdahalede bulundu.

Beykoz Anadolukavağı’nda yaşanan gerginlik bir vatandaşın telefonundan saniye saniye görüntülerinken, video kayıtlarında bir polis memurunun gençlerin arasından koşarak çıktığı görülüyor. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gençlerin tepkisinin bir süre daha devam etmesi üzerine gençlerin dağılması için polis havaya ateş açmak zorunda kaldı.

Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı ve kimsede maske olmadığı görülen eğlencede, yine kalabalık içindeki bir grup genç, polis memurlarına müdahale etmeye çalışan gençlere tepki gösterdi. “Polise kimse vuramaz” diye bağırdıkları duyuldu.

Gençlerin polise karşı tavrı sonrası havaya ateş açan kişinin kim olduğu araştırılsa da, ateş açan kişinin kaçtığı tespit edildi. Bunun üzerine polis havaya ateş açan kişinin arabasına el koyarken, emniyet güçlerine yönelik gerginlik üretenleri de gözaltına aldı.

Haber Merkezi

Beykoz Halk Eğitim Merkezi, yeni sezona hazırlanıyor
Önceki Beykoz Halk Eğitim Merkezi, yeni sezona hazırlanıyor
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz