Beykoz'daki anlaşmazlığı sokak hayvanları çözdü

  • 0
  • 7323
Beykoz'daki anlaşmazlığı sokak hayvanları çözdü
Beykoz'daki anlaşmazlığı sokak hayvanları çözdü
Beykoz'daki anlaşmazlığı sokak hayvanları çözdü
Beykoz'daki anlaşmazlığı sokak hayvanları çözdü

Beykoz Devlet Hastanesi'nin güvenlik görevlilerinden Melis Aksu'nun, bir vatandaşla yaşadığı olayın kazananı sokak hayvanları oldu.

Beykoz Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Melis Aksu, mesai saatleri içinde hastaneyi ziyarete gelen bir kadının aracıyla ambulans girişine doğru geldiğini görerek kendisini uyardı.

Uyarılan vatandaş bu kez görevli Melis Aksu ile tartışmaya başladı. Tartışmanın akabinde Aksu, hastane genelinde 'beyaz kod' vererek emniyet birimlerini olay yerine çağırdı. Konu yargıya taşındı.

Savcılık soruşturması sırasında Beykoz Cumhuriyet Savcılığı konunun arabuluculuk bürosunda çözülmesini uygun gördü.

Güvenlik görevlisi Melis Aksu, tartıştığı kadının sokak hayvanları için 20 kilo mama alması şartıyla uzlaşmayı kabul etti.

Aksu, acil ambulans çıkışının olduğu bölgede görevli olduğu sırada otomobilin dubalara dokunarak geldiğini, kadın şoförü uyardığını ancak kendisinin 'dubaları çek' şeklinde ters yanıt verdiğini söyledi.

Yaşanan sözlü tartışma sonrası Melis Aksu, 'beyaz kod' ile hastane polisini ve mesai arkadaşlarını uyardı.

-"Uzlaşma taraftarı değildim"

Aksu, "Ben beyaz kod verdim ve olay yargıya intikal etti. Konu arabuluculuk bürosuna gönderildi. Uzlaştırmacı hanımefendiyle Beykoz Adliyesi'nde görüştüğümüz esnada uzlaşma taraftarı değildim. Bana çok güzel seçenekler sundu. LÖSEV'e yardım, durumu olmayan bir çocuğa kıyafet yardımı gibi.." diye konuştu.  

Genel olarak uzlaştırma durumlarında maddi karşılığın beklendiğini, kendisinin böyle bir tecrübesi olmadığını ve maddi bir beklenti içinde de olmadığını söyleyen Melis Aksu, kendi imkanlarıyla uzun süredir sokak hayvanlarına destekte bulunmaya çalıştığını ifade etti.

"Kedi ve köpekler için mama aldı, el sıkıştık"

Uzlaştırma sürecinde sokak hayvanlarıyla ilgili bir fikir ortaya attığını sözlerine ekleyen Aksu, "

"Ben de kedi ve köpek maması alması fikrini söyledim. Karşı taraftaki hanımefendinin de çok hoşuna gitti. Daha sonra kendisiyle ılımlı bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisi de güzel bir hayvansever olduğunu söyledi. Bu konuda uzlaşarak sokak hayvanlarına kedi ve köpeklere mama aldı.

El sıkışarak uzlaştık. Kendisi de Siyami Ersek Hastanesi'nin bahçesinde, ben mahallemde ve kendi çalıştığım hastanenin bahçesinde dağıttım, dağıtmaya devam ediyorum."

Dost Beykoz

Beykozluları Beykoz’dan gönderme niyetinde misiniz?
Önceki Beykozluları Beykoz’dan gönderme niyetinde misiniz?
Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Sonraki Çavuşbaşı Spor Kulübü Kongresi yapıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz