Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı

  • 0
  • 17335
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı
Beykoz'da zincirler kırıldı temeller atıldı

Beykoz'da uzun yıllardır planlamaları yapılan Tokatköy Kentsel Dönüşüm projesinin temeli atıldı.

2 yıl içerisinde tamamlanması planlanan yapılar için Tokatköy Meydanı'nda temel atma töreni düzenlendi.

Beykoz'da uzun zamandır tartışmalara neden olan ve birçok kez plan değişikliğine gidilen Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi için zincirler kırıldı ve ilk yapıların temelleri atıldı.

Temel atma töreni için Beykoz'a gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, alanda coşkuyla karşılandı.

Açılış töreninde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sözlerine, "Belediye Başkanımız, ilçe başkanlarımız buradalar. Cumhur İttifakı'nın AK Partimizin yine Milliyetçi Hareket Partimizin kıymetli ilçe başkanları, yine. Teşkilatımızın değerli başkan yardımcıları buradalar. Emlak Konut Genel Müdürümüz yine Yönetim Kurulu Başkanımız genel müdürlerimiz ve. tabii ki kıymetli Beykozlu kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler, kıymetli kardeşlerim hepinizi sevgiyle, saygıyla, hürmetle selamlıyorum." ifadeleriyle başladı.

İzmir'de bir deprem meydana geldiğini ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ifade eden Kurum, "Biz her afette olduğu gibi depremde, selde, yangında heyelanda yine vatandaşımızın yanındaydık. Ve. Depremden etkilenen kardeşlerimize en hızlı şekilde ihtiyaçlarını gidermenin gayreti içerisinde olduk. Bugün de yaşanan deprem sebebiyle bir kez daha. Güzel İzmir'imize geçmiş olsun diyorum. Ve ekiplerimiz sahadalar. Vatandaşımızın yanındalar. Yapılması gereken tüm çalışmaları da ilgili bakanlıklarımızla. Birlikte hep birlikte yapıyorlar. İnşallah Allah böyle kaza, bela vermesin diyorum." dedi.

Kurum, "Evet heyecanlıyız, coşkuluyuz. Çünkü Tokatköy'deki bir sözümüzü daha yerine getiriyoruz. Buraya geldiğimizde vatandaşlarımızın mülkiyet sorunlarına ilişkin kentsel dönüşüm projelerine ilişkin birçok sözler var. Ve hamdolsun Rabb'imize hamdediyoruz ki bu sözlerin hepsini tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki aziz. Beykozlu kardeşlerimiz bizimle, hak davamızla, cumhurbaşkanımız da yirmi yıldır yol yürüyorlar. Allah'ın izniyle milletimizin ve. Destekleriyle, dualarıyla da inşallah yedi yüzyıllık kapısını da hep birlikte aralayacağız. O yüzden ben bu coşkuda bizi burada. Gerçekten bağrına basan, coşkuyla karşılayan tüm Beykozlu kardeşlerime çok çok teşekkür ediyorum. Kıymetli kardeşlerim, bugün. Metre geçit olan tarihi surların masmavi boğazın etrafında yükselen hisarlarımıza yine hafızamızın kazındığı her vakit es. manzaralarında şahit olduğumuz başkentimiz İstanbul'umuzdayız. Inşallah bugün tarihi bir gün olacak ve bugün Boğaziçi'nin. Semalarında batmayan bir eser güneşi daha doğacak. Tabii biz aynı manzarayı 20 yıldır görüyoruz. 20 yıldır milletimizin, vatandaşımızın yararına hangi iş olsa işte ana muhalefet o işin tam karşısıdır." diye konuştu.

Her zaman milletle birlikte yol yürüdüklerini ifade eden Bakan Murat Kurum, aynı anlayışla eser ve siyaset üretmeye devam edeceklerinin altını çizerek, "Birlikte hem masa etrafındakiler hem de bunları destekleyen, masanın altındaki, üstündeki, sağındaki, solundaki anlayış da aslında yirmi yıldır karşılaşıyoruz. Ama hamdolsun biz hep milletimizle birlikte yol yürüdük. İnşallah aynı anlayışla eser siyaseti, hizmet siyaseti anlayışıyla da yol yürümeye devam edeceğiz. Bugün Beykozumuz için İstanbul'umuz için, ülkemiz için işte ülkemizin yarınları, çocuklarımız için son derece önemli, kıymetli bir adımı daha. hep birlikte işte davulla, zurnayla atıyoruz ve Beykoz Tokatköy mahallemizde sizlerin heyecanla beklediği yıllardır beklediğiniz ve burada şunun net bir şekilde söylemek gerekirse başkanımız da ifade ettiler. Bu arazide hiçbir şekilde ranta yer vermeden, tamamen vatandaşımızın milletimizin refahı için, huzuru için bir proje gerçekleştirdik ve tüm Tokat köyün, Beykoz'un merakla beklediği büyük dönüşümü de başlatmanın. gururunu hep birlikte yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

"20 milyar liralık yatırım"

Kurum, şöyle devam etti:

"Bizler 20 yıldır Yıldırım Beyazıt'ın ilk durağı olan Beykozumuz'da Fatih'in emaneti göz bebeğimiz İstanbul'umuzda aşkla ve minnetle hizmet etmeye devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kadim medeniyetimizin başkentliğini yürütmüş İstanbul'umuzda son 20 yılda sadece çevre şehircilik alanında 100 milyar lira eski rakamla 100 katrilyon liralık yatırım var. Yatırımları bir tamamladık ve vatandaşımıza teslim ettik. Şu anda da sahada devam eden çevre alanında kentsel dönüşüm alanında, millet bahçesi sosyal konut alanında tam 20 milyar liralık yatırımımızda milletimize hizmet etme aşkıyla devam ediyor ve emin olun ki tüm ekibimizle birlikte uyumlu bir şekilde vatandaşımızın refahı için, daha iyi şartlarda yaşayabilmesi için gece gündüz çalışıyoruz.

İstiyoruz ki vatandaşımız daha sağlam, daha güvenli alanlarda otursunlar. Yeşilin içinde yaşasınlar. Orada mahallenin çocukları, gençleri geleceğe güvenle baksınlar. Bu anlayışla işte 2012 yılında başlattığımız Türkiye'nin her yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarımızla birlikte başta İstanbul'umuz olmak üzere 81 ilimizde istisnasız çarpık kentleşmeden ve yapılardan vatandaşımızı arındıracak adımlarımızı atıyoruz. Bu kapsamda kıymetli kardeşlerim İstanbul'umuzda 39 ilçemizde sosyal konuttan kentsel dönüşüme Millet bahçelerinden çevre yatırımlarına yine altyapı yatırımlarından, üst yapı yatırımlarına her alanda yaptığımız çalışmalara da hız kesmeden devam ediyoruz. 2012 yılından bu yana bitirdiğimiz 300 bini aşkın kentsel üç tamamladık ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şu anda da İstanbul'umuzda kangren haline dönmüş Fikirtepe'yi bilirsiniz. Fikirtepe'deki yaklaşık doğrudan 40 vatandaşımızı ilgilendiren bir çalışmadır. Yeniden başlattık. Gaziosmanpaşa'da hem İstanbul'umuzda hem de Gaziosmanpaşa'ya silüet noktasında zarar veren binalarımızı yine TOKİ başkanımız eliyle gidip gelip de hızlı, gönüllü vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde çalışmalarımızı başlattık. Ve artık inşallah konuklarımızı, vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Esenler'de Türkiye'ye, dünyaya örnek olacak 60 bin konutluk Türkiye'nin ilk akıllı şehrini inşa ediyoruz. Diğer yanda davamızın simge mekanı olan Çamlıca Cami ve çevresinde de çok önemli bir proje deprem dönüşüm projesi yürütüyoruz ve orada Kirazlıtepe ve Ferah mahallelerindeki kentsel dönüşüm çalışmamızın ilk etabını tamamladık ve toplamda orada da 5 bin konutluk projemizi kararlı bir şekilde yürütüyoruz.

"Zeytinburnu, Beştelsiz ve telsiz mahallelerinde Bağcılar, Demirkapı Mahallesi'nde, Güngören'de yine aynı muhalefet, Tozkoparan'daydı. Tozkoparan'da artık ufak bir deprem olsa yıkılacak binalar vardı. Ve dedik ki vatandaşımıza biz burada yerinde konutlar yapalım ve hızlı bir şekilde size teslim edelim istedik. Hamdolsun orada da sözümüzü tuttuk ve Tozkoparan'da Tozkoparan'a dün göreve yakışacak çok güzel konutlarımızı ilk etabını teslim ettik o zaman bu işi siyaset üstü görelim diyen muhalefet yine sahada anlattığınız terör örgütleriyle birlikte vatandaşımızın algsını yönetiyordu ve bugün yaptığı gibi yine sosyal medya belediyeciliğini orada yapmak suretiyle hiçbir kentsel dönüşüm projesine destek olmadığı gibi köstek olma noktasında da elinden geleni yapmaya devam ediyordu.

Tabii biz durmadık, projelerimize, vatandaşımızın ihtiyaçlarına cevap verecek adımlarımıza devam ettik. Üsküdar'da yine Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde Sultanbeyli Mimar Sinan Mahallemizde inşallah Ümraniyemizde de projelerimizi başlattık. İşte bugün de Beykozumuzda Tokatköy mahallemizde 776 yeni yuvamızın ve 47 dükkanlarımızın temellerini atmanın heyecanını işte gerçek Beykozlularla Tokatköylülerle gönül gönüle omuz omuza atmanın mutluluğunu, gururunu hep birlikte yaşıyoruz."

Vatandaşın yararına, faydasına, geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımıza, gençlerimize en güzel şehirleşmede medeniyetimizin bize tarif ettiği şehirleşmeyi gösterecek adımlarımızı da işte birbirimize destek olmak suretiyle hazırladık.

"2 yıl içerisinde tamamlayacağız"

Vatandaşlarımızın rızasını aldık. Yüzde 85'in üzerinde yüzde 90'a yakın anlaşma yapmak suretiyle yerinde hızlı, gönüllü anlayışıyla kentsel dönüşüm çalışmamızı başlattık. Bugün de temelimizi atıyoruz. Tabii bu süreçte vatandaşlarımızla herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için de kira yardımlarımızı taşınma yardımlarımızı yapıyoruz ve inşallah evlerimizde girene kadar da kiralarınızı almaya devam edeceksiniz. Ve inşallah burada yüksek kat yapmadığımız zemin artı 4-5 katlı projelerimizi, yatay mimari anlayışıyla mahalle kültürünün yeniden burada devam edeceği sokakta Ayşe ablamızın, Mehmet amcamızın düğünümüzün, cenazemizin hep birlikte yaşayacağımız o mutlulukları, hüzünleri paylaşacağımız projemizi de inşallah iki yıl içerisinde tamamlayarak siz değerli hak sahibi kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Ve vatandaşlarımız müsterih olsun. Devletimiz her zaman milletimizin yanında olmuştur. Kimseyi mağdur etmemiştir. Oturacaksınız, tapularınızı alacaksınız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz bugüne kadar verdiğimiz tüm sözleri tuttuk. Allah'ın izniyle aziz milletimizin destekleriyle, dualarıyla da Tokatköy'deki sözümüzü de tutacağız ve konutlarımızı, tapularımızı sizlere iki yıl içerisinde vereceğiz.. Burada hemen Tokatköy'deyken söyleyelim. Muhtarımızın söylediği orman vasfını getirmiş alanla ilgili de çalışmalarımızı yürütüyoruz.. İnşallah yıl sonuna kadar bu çalışma da tamamlanacak ve Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz Tapu Kadastro Genel Müdürlüğümüz tescil çalışmalarını bitirdikten sonra ek 16 kapsamında mülkiyetini hazineye ardından belediyeye vereceğiz ve vatandaşlarımıza değeri nispetinde arızalarını, tapularını bu gördüğümüz alanda da vereceğiz ve bu çalışmayı inşallah yıl sonuna kadar tamamlayarak bu sorunu da halletmiş olacağız.

"Beykoz'un imar planlarının yüzde 60'ı yıl sonuna kadar bitecek"

Yine Beykozumuzda Beykozlu kardeşlerimizin bizden beklediği imar ve mülkiyet problemlerine ilişkin talepleri vardı. Çavuşbaşı'nda Görele'de yine Çengeldere Fatih, Yavuz Selim, Baklacı Çiftlik ve Gümüşsuyu ile İncirköy mahallelerinin biliyorsunuz planlarını onayladık ve burada yıllardır vatandaşımızın beklediği o imar planlarından sonra tapularına kavuştular.. Buradan bir müjde daha vermek istiyorum ki bakanlığımızın yetki alanlarındaki bölgelerde yani Beykoz'un yaklaşık yerleşiminin yüzde 60'ı diyebileceğimiz yerleşim alanının yüzde 60'ı nüfusunun da yüzde 40'ının olduğu alanlardaki bütün imar planlarını inşallah yıl sonuna kadar tamamlayıp plan sürecini bitirmiş olacağız.

"Spor ormanı projesinin 2. etabını başlatıyoruz"

"Beykoz'umuzda SİT alanlarındaki imar problemi, sorunu yıl sonuna kadar çözmüş, bitirmiş ve vatandaşımızın kendi arzusu, isteği çerçevesinde inşaatlarını yapabilecek duruma getirmiş olacağız. Tabii yine Beykoz'un doğal ve ekolojik güzelliğini korumak adına bir taraftan Beykoz'umuzu o doğal güzelliğini koruyacağız. Sizlerin hizmetine en güzel şekliyle sunacağız ve diğer taraftan da vatandaşlarımızın sağlam, güvenli alanlarda oturmasına imkan sağlamış olacağız. Yine 2B problemi vardı. 2B kapsamında vatandaşlarımızın mülkiyet sorunlarına ilişkin Beykoz'da Bakanlığımız yetki alanında yer alan 25 mahallemizdeki taşınmazları da Beykoz Belediyesine devirlerini gerçekleştirerek vatandaşımızın bu alanlarda problemlerini çözdük ve şimdi buradan sadece Beykoz'u değil İstanbul'umuzu da ilgilendiren bir müjdeyi paylaşmak istiyorum.. Beykoz Belediyemizle Yenimahalle'de çalışmasına başlattığımız ve ilk etabını tamamlanan 10 kilometrelik ki gerçekten burası Bisiklet parkurunun çok ötesinde yani gençlerimizin, çocuklarımızın, amcalarımızın, teyzelerimizin güven içerisinde hem doğal güzelliklerden istifade edecekleri, huzur içerisinde spor yapabilecekleri, doğayla iç içe yürüyüş ve bisiklet yollarının yine buradaki ekolojik koridorla bütünleşecek projemizde spor ormanı projemizin 2. etabını başlatıyoruz ve proje büyüklüğünü 20 kilometreye uzatıyoruz."

"5 milyon 134 bin 324 geçerli başvuru yapıldı"

Yine yürüyüş yolları, parkurları, çeşitli spor alanlarıyla birlikte İstanbul'umuza, Beykoz'umuza armağan edeceğiz. İşte eser siyaseti bu. Millete hizmet etmek bu ve çevre, doğa sevgisi diyoruz ya, işte doğa sevgisi de bu. Çevre sevgisi de bu ve bu anlayışla biz işte burada sıfır atığın uygulandığı güneş enerji sistemleriyle kendi enerjisini üreten doğa dostu sistemlerin bulunduğu bir yaşam alanı olarak Türkiye'de ilk olacak ve ayrıca yavrularımız çevre ve iklim hassasiyeti taşıyan, burada eğitim alacaklar, bilgilendirici ve öğretici faaliyetlere katılarak aslında Beykozumuzda İstanbul'umuza, doğamıza sahip çıkacaklar. Çevre bilinci kazanacaklar. Evlatlarımız, ailelerimiz, büyüklerimiz burada hep vakit geçirecekler, hem spor yapacaklar. yeşilde iç içe burada huzur içerisinde buluşacaklar. Hamdolsun bu çalışmalarımızla birlikte inşallah adım adım da kıymetli kardeşlerim. Sağlam bir geleceğe doğru yürüyoruz. Çünkü biz 20 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizle İstanbullu, Beykozlu kardeşlerimizle beraber iyi neyi hayal ettiysek onu yaptık, yapmaya da Allah'ın izniyle milletimizin destekleriyle devam edeceğiz.

Eylül ayında cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 500 bin sosyal konut 1 milyon yine konut yapılacak arsa 50 bin iş yeri projemizi milletimizle paylaştık. Projemizi beğendiniz mi? Allah razı olsun. İlk evim kampanyamızda gençlerimizden, emeklilerimize engelli kardeşlerimize şehit, gazi yakınlarımıza kadar 5 milyon 134 bin 324 geçerli başvuru yapıldı. Bu da aslında aziz milletimizi projeyi ne kadar sahiplendiğini gösteriyor.

"Beykoz Millet Bahçesi ihalemizi TOKİ eliyle gerçekleştirdik"

Hamdolsun ilk etapta inşa edeceğimiz 250 bin sosyal konutun 50 binini de İstanbul'umuza kazandırıyoruz. 50 bin yine konut yapılacak arsamızı da İstanbullu kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz. Konut ve arsa projemizde İstanbullu kardeşlerimiz çok yoğun ilgi gösterdiler. Biz de vatandaşlarımızın bu yoğun ilgisine kayıtsız kalmadık ve 7 Kasım'dan sonra yine arsa başvuruları biliyorsunuz sona erecekti. İş yeri başvurularımızı 15 Kasım'a kadar uzattık. Tabii projemiz açıklandıktan sonra tüm milletimizle birlikte açıklanmadan 40 sonra, daha başvuru süreci devam ederken 40 gibi kısa bir sürede 17 ilimizin de içinde yer aldığı ilk etapta 5 bin 615 yeni yuvamızın temel atma töreni işte görüntülerini paylaştığımız Ankara'mızda Sincan'da Lale Meydanı'nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. İlk etap kura çekimlerimizi de en kısa sürede başlatacağız ve kura çekimlerimizi de milletimiz müsterih olsun. Noter huzurunda şeffaf bir şekilde nasıl 1 milyon 170 bin konutu yaptık. Teslim ettiysek aynı hassasiyetle bu projelerimizi yürüteceğiz. Ve 5 ay içerisinde yani 2023 Mart ayına kadar da tüm illerin  kura sürecini tamamlayacağız ve konutlarımızı da en geç 2 yıl içerisinde hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Tüm konutlarımız şimdiden milletimize hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Millet bahçesi projelerini yapıyoruz ve bu kapsamda İstanbul'umuzda toplam büyüklüğü 18 milyon 350 bin metrekare olan 47 tane millet bahçemizi kazandırıyoruz ve bunlardan toplam büyüklüğü 2,3 milyon olan 13 millet bahçemizi bitirdik. Vatandaşımızın hizmetine açtık. Beykozumuzda da Yalıköy ve Ortaçeşme Millet Bahçemizi, mahallelerimizi yine kapsayan 300 bin metrekare büyüklüğünde millet bahçemizi yapıyoruz ve TOKİ başkanlığımız eliyle projemizin ihalesini gerçekleştirdik.

"Beykoz Millet Bahçesi Nisan ayında tamamlanmış olacak"

Doğaya zarar vermeden, hiçbir şekilde betonlaştırmadan ve buradaki yaşamı, buradaki anıları, hatıraları canlandıracak ve geleceğimize, çocuklarımıza işte görsellerini paylaştığımız projemizi, Beykozlu kardeşlerimizin hizmetine sunacağız. Yine bu projemiz Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projemiz Nisan ayında tamamlanacak ve Beykozlu kardeşlerimizin hizmetine sunulacak. Burada kütüphanemizde, kıraathanemizde, gençlerimiz ders çalışacaklar. Burada vatandaşımız, milletimiz huzur içerisinde vakit geçirecek. Burada gidecek tuvalet bile yok.. bu alanda vatandaşlarımız geldiği zaman bu ihtiyaçlarını dahi karşılayabilir. Biz tamamen doğal malzemelerden burada vatandaşlarımızın bütünleşeceği burada birlik beraberliğin en üst seviyeye çıkacağı projemizi de onlar istemese de biz yine her projemizde olduğu gibi milletimizle birlikte gönül gönüle yapacağız. Ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Millet bahçemizi hani bu proje neyine karşı çıkıyorlar? Onu da bir sormak lazım. Yani burası atıl kalsın. Burası işte çöplerin içinde vatandaşımız vakit geçirsin. Burada gelen vatandaşımız ihtiyaçlarını gidermesin istiyorlar.. Bizim Atatürk Havalimanı millet bahçemizde de karşı çıktılar. Evet tabii onlar karşı çıkmaya devam etsinler. Biz milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

"Selçuklu mimarisi camimizi Ortaçeşme'ya kazandıracağız"

Millet bahçemizin hemen yanında yer alan Ortaçeşme Cami'miz var. Bu camimizde burayı yapan kardeşlerimizle de cuma namazı sonrasında konuştuk. O camimizi de inşallah bizim eğitim yapı tespiti yapılmış. Oradaki derneklerimizle, belediyemizle birlikte Beykozumuza, İstanbulumuza yakışacak Selçuklu mimarisinde işte görsellerini Paylaştığımız bir camimizi de inşallah yeni camimizi de Beykoz'umuza kazandıracağız. Camimizde hayırlı uğurlu olsun.. Biz onun da gri beton duvarların değil yemyeşil millet bahçelerinin masmavi göğün olacağı bir şehir bir İstanbul inşa ediyoruz.. Nasıl ki şehrin kalbi kentin merkezi olan Atatürk Havalimanı millet bahçesinde iç fidanları Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştirdiği istek, nasıl İstanbul'dan tek seferde böyle büyük bir yeşil alan hediye ediyorsak bu aziz şehrimizle, Beykoz'umuzda, deniziyle, mavisiyle, doğanın yeşilin iç içe geçtiği bu projeyi de gerçekleştirmekte kararlıyız ve bu şehri millet bahçeleriyle birlikte donatacağız. Bu kutlu şehrin 2 yakasını mavi ve yeşille yine biz buluşturacağız..

Biz bu şehrin tarihine, kültürüne, vefalıyız. Daha iyi, daha sağlıklı bir geleceği için geleceğin inşa için hep birlikte karınca misali çalışıyoruz ve biz kentsel dönüşümü vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için olmazsa olmaz bir çalışma olarak görüyoruz. Şimdi biz her afete gidiyoruz, her afette milletimizin yaralarını sarmak için 2 saat sonra oradayız. Çizmelerimizi giriyoruz, aylarca, günlerce, orada vatandaşlarımızı ihtiyaçları için söz veriyoruz sözümüzü de tutuyoruz. Onlar tatile giderken biz milletimizin yaralarını sarıyoruz. Biz bugün burada olduğu gibi sahada projelerimizin temellerini atıyoruz. Vatandaşlarımızın yanında yer alıyoruz. Ama birileri maalesef deprem konusunda sadece kapalı salonlarda masa etrafında sempozyumların, çalıştayların ötesine geçmedi, geçemedi.

"İşte burayı KİPTAŞ yapacaktı"

"Bütçelerinde 100  binlerce konutu dönüştüreceklerini söyleyip sahada reklama algıya milyarlarca lira harcayıp maalesef deprem dönüşümüne kentsel dönüşüme hiçbir şey yapmadılar. Burayı onlar yapacaktı.. Kiptaş yapacaktı niye yapmadılar? Beceremezler. Beceremezler. Beceremeyecekler. Biz deprem gibi büyük bir afetin İstanbullu hemşehrilerimizi sarsmasına müsaade edemeyiz ve bu zihniyetle böyle hayati bir işin söz vermesine rağmen küme altı etmesine, göz ardı etmesine de asla bugüne kadar müsaade etmedik. Bundan sonra da İstanbul'umuzun 39 ilçesinde tamamında ekiplerimizle, vatandaşımızla beraber sahadayız. İstanbul'da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar evlatlarımızın geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Biz sevgi ve muhabbetle bize her daim sevgisiyle, duasıyla eşlik eden dostlarımızla arkadaşlarımızla milletimiz için, vatandaşımız için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

İnşallah 2023 seçimlerinde de kazanacağımız zaferle Cumhur İttifakı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu büyük ve güçlü Türkiye hedefi yolunda Türkiye vizyonu yolunda inşallah hizmetlerimizi, eser siyasetimizi yapmaya devam edeceğiz. İş bilenin kılıç kuşananın diyerek siz İstanbullu kardeşlerimize hizmet etmeye, bu şehri ihya etmeye, eser üretmeye, gönül kazanmaya devam edeceğiz diyorum.."

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un konuşmasının ardından protokol üyeleri temel atma töreni için sahneye davet edildi. 

Bakan Kurum'un 'Ya Allah Bismillah' nidasının ardından Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesinin temeline ilk beton atılmaya başlandı. 

Sosyal medya üzerinden çok sayıda mesaj yayınlandı

Açılış töreninin ardından Beykoz'un idarecileri sosyal medya hesaplarından günün anlam ve önemine ilişkin bazı paylaşımlarda bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yaptığı paylaşımda, "Türkiye’ye örnek olacak projede tarihi gün! ‘Daha Güvenli Konutlar’ için bugün Beykoz’da ilk temeli attık. Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’ni, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum ’un katılımlarıyla gerçekleştirdik." dedi.

Aydın, "Sayın Bakanımızın da müjdelediği gibi 2 sene içinde inşaat sürecini tamamlayıp, hemşerilerimizi aileleriyle güven içinde yaşayacakları evlerine ve tapularına kavuşturacağız inşallah. Bu örnek projenin hayata geçmesinde emeği olan başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza, TOKİ'ye, Emlak Konut GYO A.Ş. olmak üzere tüm ilgili kurum ve kişilere, bize güvenip destek veren hemşerilerimize teşekkür ediyor, süreç boyunca gösterdiği üstün gayret ve emekleri için Sayın Bakanımız Murat Kurum'a Beykoz’umuza hizmette bize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Beykoz’umuza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ise "Beykoz’da büyük dönüşüm için ilk adım Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum'un teşrifleriyle Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma törenini gerçekleştirdik. Rabbim hemşerilerimize gönül huzuruyla, bu evlerde oturmayı nasip etsin. Hayırlı olsun." diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Burçak Uygun, "Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum beyin teşrifleriyle, İl Başkan Yardımcılarımız Gıyaseddin Gergin ve Ejder Batur ile birlikte , Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atma törenini gerçekleştirdik."

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ejder Batur, "Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum beyin teşrifleriyle Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temel atma törenini gerçekleştirdik."

MHP Beykoz: "Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’un katılımları ile, Beykoz Belediyemizin Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesinin Temel Atma Törenine katılım sağladık. Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın ve ekibine bu muazzam proje için teşekkür ederiz"

Beykoz Belediyesi: "Sayın Bakanımızın da müjdelediği gibi Tokatköy'de iki sene içinde inşaat süreci tamamlanıp, hemşerilerimizi aileleriyle güven içinde yaşayacakları evlerine ve tapularına kavuşacak. Beykoz’umuza hayırlı olsun."

Haber Merkezi

Beykoz Üniversitesi ile Acarlar arasında işbirliği
Önceki Beykoz Üniversitesi ile Acarlar arasında işbirliği
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz