Beykoz'da zaferin 101. yılı kutlamaları

  • 0
  • 10339
Beykoz'da zaferin 101. yılı kutlamaları
Beykoz'da zaferin 101. yılı kutlamaları
Beykoz'da zaferin 101. yılı kutlamaları
Beykoz'da zaferin 101. yılı kutlamaları

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yılı kutlamaları Kaymakamlık tarafından organize edilen çelenk sunma töreniyle başladı.

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yılı kutlamaları Beykoz Belediye Meydanı'ndaki çelenk sunma programıyla başladı.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Boğaz Komutanlığı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı tören saat 09.00'da başladı.

Kaymakamlık, Boğaz Komutanlığı ve Beykoz Belediyesi'nin Atatürk anıtına çelenk bırakmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte Türk bayrağı göndere çekildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajı okundu.

Erdoğan, "Dünyanın derin krizlerle sarsıldığı bir dönemde açıkladığımız Türkiye Yüzyılını inşa kararlılığımızın arkasında yine aynı sarsılmaz irade vardır. Son 21 yılda her alanda hayata geçirdiğimiz hamlelerle bunun altyapısını oluşturduk, ülkemizi bu büyük şahlanışı yapabilecek her türlü kapasiteye kavuşturduk. Tam bir demokrasi şöleni içinde geçen 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle hedefimize giden yolda kritik bir eşiği daha aşmış olduk." dedi.

Hizmet ve eser siyasetine hız verdiklerini kaydeden Erdoğan, mesajını şöyle tamamladı:

"Önümüzdeki dönemde atacağımız yeni adımlarla ülkemizin gücüne güç katacak, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu mutlaka gerçeğe dönüştüreceğiz. Bunu da 85 milyon olarak el ele, gönül gönüle vererek başaracağız. Nice zorluğun üstesinden gelmiş, nice saldırıyı göğüslemiş, nice oyunu bozmuş bir millet olarak, yarınlarımızın bugünümüzden çok daha aydınlık ve müreffeh olacağına yürekten inanıyoruz. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin diyorum."

Öğrenciler tarafından okunan şiirlerle program tamamlanırken, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de Zafer Bayramı dolayısıyla tebrikleri kabul etti.

Resmi programın tamamlanmasının ardından siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları Atatürk anıtına çiçek bıraktı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi'nin ardından çok sayıda kurum çelenklerini büste koydu.

Çelenklerin bırakılmasının ardından konuşma yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos mesajındaki siyasi ifadelere tepki gösterdi.

Taştan, "30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, 14 Mayıs’ın ya da 28 Mayıs’ın konuşulacağı yerler değil, şanlı zaferin ve kahramanlarımızın yâd edileceği yerlerdir." dedi.

Haber Merkezi

Beykoz Devlet Hastanesinde kınama eylemi
Önceki Beykoz Devlet Hastanesinde kınama eylemi
İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Sonraki İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz