Beykoz’da Yoğurt Festivali bu cumartesi

  • 0
  • 4001
Beykoz’da Yoğurt Festivali bu cumartesi
Beykoz’da Yoğurt Festivali bu cumartesi

Beykoz’un meşhur tadı Tarihi Kanlıca Yoğurdunun tanıtılacağı “7. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali” eğlenceli ve renkli anlara ev sahipliği yapacak.

Karadeniz Müziği’nin sevilen sesi Volkan Arslan’ın konser vereceği festivalde, 5 bin kişilik yoğurt ikramı ve çocuk etkinleri yer alacak.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçeye özgü Tarihi Kanlıca Yoğurdu’nun tanıtımına katkıda bulunmakve nostaljik lezzeti gelecek nesillere ulaştırmak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen festival ilçede tarımı canlandırmayı da amaçlıyor. 

Sade, Ballı, Reçelli, Pudralı

Osmanlı döneminde,Boğaziçi’nin sayfiye yeri Kanlıca sırtlarında otlayan keçilerin sütünden mayalanan ve pembe rengiyle namlı Kanlıca yoğurdu, gereksaray eşrafı gerekhalk tarafından rağbet görüyor.

Bugün farklı aile işletmeleri tarafından yaşatılangeleneksel lezzeti tatmak için İstanbul’un birçok yerinden ziyaretçiler yılın her döneminde tarihi semte geliyor.

Sadesi ve pudra şekerlisi gözde olan yoğurdun ballı ve reçelli seçenekleri de bulunuyor.

Volkan Arslan’dan Hareketli Karadeniz Türküleri

İstanbulluların yoğun ilgi göstermesi beklenen, Tarihi Kanlıca Meydanı’nda yapılacak festival yoğurt ikramıyla başlayacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın tarihi meydanda ilçe sakinleriyle buluşacağı festivalde çocuklar için renkli gösterilersergilenecek.

Etkinlik kapsamında Karadeniz Müziği’nin başarılı ismi Volkan Arslan son albümünden şarkıların yer aldığı hareketli ve eğlenceli bir konser verecek.

PROGRAM:

7. BEYKOZ KANLICA YOĞURT FESTİVALİ

TARİH: 16 Eylül 2023, Cumartesi

YER: Kanlıca Meydanı

SAAT: 17:00

Haber Merkezi

Beykoz'da okul servislerine denetim
Önceki Beykoz'da okul servislerine denetim
Beykoz Cam Festivali’nden renkli görüntüler
Sonraki Beykoz Cam Festivali’nden renkli görüntüler