Beykoz’da yetişti, şimdi Japonya’da

  • 0
  • 9471
Beykoz’da yetişti, şimdi Japonya’da

Voleybol'a Beykozspor altyapısında başlayıp ardından Beşiktaş altyapısına transfer olan ve uzun yıllar burada forma giyen Yeliz Başa'ya Japonya yolu göründü.

Japonya'nın NEC Red Rockets takımı ile anlaşan ilçemiz Çubuklu Dedeoğlu semtinde doğup büyüyen Yeliz'in ailesi halen burada ikamet etmekte. Yeliz bir süre önce evlenmişti.1987 doğumlu tecrübeli isim1.88 boyuna sahip ve Beşiktaş takımında uzun yıllardır Pasör Çaprazı mevkiinde görev yapmaktaydı.

Oyuncunun menajerleri Nejat Sancak ve Korhan Gün; "Geçtiğimiz günlerde oyuncu için Beşiktaş, Fenerbahçe, Yeşilyurt ve Ereğli Belediyesi Türkiye'den transfer teklifinde bulunurken Rusya, Azerbaycan ve Kore'den de çok ciddi teklifler aldık. Ancak geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ta forma giyen Japon smaçör Maiko Kano'dan ve Beşiktaş'ın maç ve antrenmanlarını İstanbul'a gelerek yakından takip eden Japonya Bayan Milli takımı antrenörlerinden bilgi alan ve 2012 Avrupa Ligi'nde oynanan Türkiye'nin milli maçlarını yakından takip eden NEC Red Rockets teknik heyeti, oyuncuyu çok istedi. Yapılan görüşmeler sonrasında oyuncumuzun transferini gerçekleştirdik. Yeliz'in bundan sonraki Olimpik dönemde; Türk Milli takımında da adını daha çok duyuracağına inanıyoruz" dedi.

Şu anda tatilde olan ve Eylül ayında Japonya'ya gidecek olan Yeliz Başa ise; "Japonya'ya transfer olmaktan çok mutluyum. Çok farklı bir kültürün içine gidiyorum. Fakat Japonların Türkleri çok sevdiğini de biliyorum. Tokyo'da ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek için elimden geleni yapacağım. Japonya'da şampiyonluk yaşamak istiyorum" dedi.

Spor Servisi

BİSK Yönetimi Çelikbilek’i ziyaret etti
Önceki BİSK Yönetimi Çelikbilek’i ziyaret etti
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz