Yaşam

Beykoz’da Yetim Gülerse Dünya Güler

Beykoz’da Yetim Gülerse Dünya Güler
28.05.2017 18:40
| | |
7483

Foto galeri

İHH Beykoz Temsilciliği, Beykoz Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesiyle yetim çocuklar boğaz turuna çıktı.

İHH İnsanı Yardım Vakfı’nın, her yıl geleneksel hale getirip düzenlediği organizasyonun ev sahipliğini bu yıl Beykoz Şubesi üstlendi.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle hayata geçirilen Kartopu Projesi kapsamında bu yıl İstanbul Boğaz turu yapıldı.

Beykoz Korusu Limanı’ndan hareket eden Tekne "İyilik her zaman her yerde!" ve  "Yetim gülerse dünya Güler!" sloganlarının yazılı olduğu pankartlarla süslendi.

Toplam 350 kişinin katıldığı organizasyonda aileleri ve öğretmenleriyle beraber neşeli bir gün geçiren öğrencilerin gülen yüzleri herkesi mutlu etti. Sabah kahvaltısıyla başlayan etkinlik, animasyonlar,  pamuk şekeri ve patlamış mısır stantları, yüz boyama ve şekilli balon istasyonları, yarışmalar, rehber eşliğinde boğaz turu ve öğle yemeği ikramı ile son buldu.

Tüm katılımcılara hediyelerin takdim edildiği gezide bir değerlendirme yapan Kartopu Proje Sorumlusu Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Yönetiminden Semra Birdal Ergün,  Beykoz Kaymakamı Ahmet Ķatırcı'nın ilham ve teşvikiyle start alan Kartopu Projesi'nin  bizi biz yapan değerlerin  harmanlandığı çok özel bir proje olduğunu belirtti. Bayan Birdal, emeği geçenlere teşekkür etti.

Projenin ev sahibi konumunda olan İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, “çok anlamlı, bir o kadar da manalı olan bu atmosferin oluşmasında emeği geçen Başta Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'a, İlçe Müftüsü Ali Efe'ye ve Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Yönetici Semra Birdal Ergün ve Mesut Seven'e teşekkür ederim” dedi.

“Çalışmaya iştirak eden okul müdürü, müdür yardımcılarımıza, eli öpülesi öğretmenlerimize ve esnaflarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz…” ifadelerine yer veren Yoleri, 15 Ay önce faaliyetlerine başladığımız İHH Beykoz Temsilciliği'nin özellikle bu projeye paydaş olmasının kendisini duygulandırdığını belirtti.

Uğur Yoleri, ülkemizin ve dünyanın hemen hemen her yerinde zorluklarla mücadele eden yoksulun, yetimin ve özellikle de çocukların hamisi, koruyucusu olan İHH'nın, çok büyük bir hayır kurumu olduğunu tüm Beykozluları bu faaliyetlere gönüllü olmaya çağırdıklarını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İHH Beykoz Temsilciliği, Uğur Yoleri, Boğaz Turu, Tekne Gezisi

reklam
2 Yorum
Ahmet sadik31.05.2017 17:18:19

Ak partili yetimlere ;)

Ünal yavuz28.05.2017 19:24:40

Allah razı olsun harika bi etkinlikti

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"