Beykoz’da yetim çocuklar yararına…

  • 14.02.2017 19:02
  • Güncelleme: 08.03.2020 16:22
  • Okunma: 11857 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları, yetim ve öksüz çocukları sevindirmek için yeniden kolları sıvadı.
Beykoz’da yetim çocuklar yararına…

Daha önce de yetim ve öksüz çocuklara yardım amacıyla projeler geliştiren AK Parti Beykoz Kadın Kolları Yöneticileri, bu defa ise düzenledikleri dayanışma yemeğinden elde edilen geliri yetimhanelerde kalan çocuklara bağışlama kararı aldı.

AK Partili kadınlar tarafından İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen dayanışma yemeğine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, Beykoz Belediye Meclis Başkanvekili Manolya Demirören, AK Parti Kadın Kolları İl Yönetim Kurulu Üyesi Gonca İmamoğlu, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Hatice Kınık, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve YETKİN Derneği Başkanı Baki Yazgan'ın yanı sıra 600'ü aşkın davetli katıldı.

Coşkun Sabah konseri keyifli anlar yaşattı

Şarkıcı, bestekar ve udi sanatçı Coşkun Sabah'ın konser verdiği dayanışma yemeğinde keyifli dakikalar yaşandı. Yaklaşık bir saat boyunca davetlilere sevilen şarkılarını seslendiren Sabah, mini konser sonrası kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen kadınları da geri çevirmedi.

Konser sonrası misafirlere hitap eden AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Sevgililer gününün sevdiğini kutlama günü olarak tanımlayarak yetim çocukların gönlüne dokunmak istediklerini ifade ettiği konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

"Hiç düşündünüz mü? Annenizin olmadığını..."

"Çocuk sevgisi düşünmeden yargılamadan yaşayabileceğimiz nadir hislerdendir. O çocuklarımızın özlemleri, hasretleri, düşünceleri, sevgileri ve hayattan beklentileri farklıdır. Bir tek ortak özellikleri vardır. Yetim ya da öksüz olmalarıdır. Dinimiz, yetim ve öksüzlerin haklarının korunması üzerinde özellikle durmuştur. Yetim kalmak bir tercih meselesi değil kader meselesidir. Hiç düşündünüz mü hayatınızın en zor zamanlarında bir yetimhanede yalnız olduğunuzu? Baba diyecek birisinin olmamasını ve size basit bir silgiyi, kalemi alamamasını. Ya annenizin olmadığını? Küçücük bir çocuk olduğunuz halde hastalandığınızda, ateşlendiğinizde baş ucunuzda kimsenin olmamasını?"

"Yetim çocukları gayet iyi anlıyorum"

Konuşmacılar arasında YETKİN Derneği Başkanı Fatih Yazgan'da vardı. 15 yıl yetimhanede kaldığını açıklayan Başkan Yazgan, "Yetimhanede kalmak bir tercih değil bir kader diyelim. Hayatın bize sunduğu bu kaderi hiçbir zaman söylemekten de imtina etmedim. Orada bulunmak büyük bir mutluluktur çünkü orası büyük aile. Bu ailenin de bir ferdi olduğum için mutluluğumu dile getirmek istiyorum. 15 yıl kaldığım için yurtlarda o çocukları gayet iyi anlıyorum. Bugün yaptığımız iyiliğin hangi gülümsemelere sebep olacağı şimdiden gözümün önüne geliyor." dedi.

Dernek Başkanı Fatih Yazgan'ın ardından AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'da daha önce Başkan Fatih Yazgan'ın kendisine anlattığı bir hatırasını dinleyicilere aktardı.

"Kardeşlik bağlarının ortaya çıkmasına vesile olan yerlerdir"

Gürkan, "Söylenecek her şeyi diğer konuşmacı arkadaşlarımız söyledi fakat biz Baki Bey ile ilk konuştuğumuzda kendisi bana başından geçen bir olayı anlatmıştı. Yetimhaneye gittiği ilk gün dolabını yerleştirmiş aşağı inene kadar bir bakmış dolabına yerleştirdiği gömlekler başkalarının üzerinde. Yemekhaneye yemek sırasına giriyor orada da herkes bir anda önüne geçmeye başlıyor. Sonra yanıma benden büyük birisi geldi ve beni göstererek bu arkadaş benimle dedi. Daha sonra o gün Baki Beye o yardımı eden kişi kansere yakalanıyor vefat ediyor. Şu anda Baki Bey onun çocuklarına ve ailesine bakıyor. Söylemek istediğim şey yetimhanelerde gerçek kardeşliklerin, kardeşlik bağlarının ortaya çıkmasına vesile olan yerlerdir. Oradaki çocuklarımızı her zaman sevindirmemiz gerekiyor." şeklinde konuştu.

"Onlar bizim göz bebeğimiz"

"Yetimhanedeki çocuklar gülsün diye..." başlığıyla düzenlenen dayanışma yemeğinin son konuşmacısı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek oldu. Çelikbilek yaptığı kısa konuşmasında, "Yetimlerimiz ve öksüzlerimiz bizim göz bebeğimizdir. Onlara her zaman sahip çıkmalı sadece belirli günlerde değil sürekli hatırlayarak gönüllerine girmeliyiz. Çünkü emin olun sizin 5 sıkıntınız varsa onun 10 sıkıntısı vardır. İnşallah bu yaptığınız yardımlar kabul edilecektir ve çocuklarımızın bir nebze olsun gülümsemesine sebep olduğu zaman bu dünyanın bence en büyük mutluluklarından bir tanesidir." ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz