Beykoz'da Yeşilay Haftası yoğun geçecek

  • 0
  • 8780
Beykoz'da Yeşilay Haftası yoğun geçecek
Beykoz'da Yeşilay Haftası yoğun geçecek
Beykoz'da Yeşilay Haftası yoğun geçecek

Mart ayının ilk haftasında yapılacak etkinliklerle dikkat çekilecek Yeşilay Haftası, Beykoz'da oldukça yoğun geçecek.

Bu yıl ülke genelinde; “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda etkinlikler düzenlenecek.

Yeşilay’ın 98. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla İstanbul’un bir çok ilçesinde olduğu gibi Beykoz'da da kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

 “Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var”

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “Bir Nedenim Var” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

Yeşilay Beykoz Şubesi Başkan ve Yönetim Kurulu’nun, protokol ziyaretleri ile başlayacak olan haftada saha aktivitelerinden, seminerlere kadar herkesin katılabileceği bir çok programa yer verilecek.

Haftaya ilişkin çeşitli açıklamalarda bulunan Yeşilay Beykoz Şube Başkanı Nejla Sümer, Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirtti.

"98 yıldır bağımlılıkla mücadele ediyoruz"

Bayan Sümer, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için İstanbul’da da çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 98 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz." dedi.

"Sağlıklı yaşamak için bir nedenim var"

"Bu yıl da, 'Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak için, sağlıklı yaşamak için bir nedenim var' diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” şeklinde konuşan Nejla Sümer, gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyledi.

"Bağımlılık tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor"

Nejla Sümer şöyle devam etti: “Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

1 - 7 Mart tarihleri arasında yapılacak programların şunlar olduğu kaydedildi:

Beykoz protokolü ziyaret edilip hafta hakkında bilgi verilecek,

Okullardaki seminerleri devam edecek,

Çeşitli noktalarda stantlar açılacak,

4 Mart Pazar günü İstanbul genelinde bisiklet turu düzenlenecek

5 Mart Pazartesi günü saat 13.00'da Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde Beykoz protokolü ve Anadoluhisarı Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinim katılı ile "ETME" adlı tiyatro oyunu sergilenecek.

Haber Merkezi

Bir avuç sağlık
Önceki Bir avuç sağlık
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu