Beykoz'da yerel seçim çalışmaları erken başladı...

  • Güncelleme: 23.01.2017 14:50
  • Okunma: 8817 kez
  • Yorum: 0
Yapılan Anayasa değişikliği ile 2019 yılı Mart ayında yapılması kesinleşen yerel seçimlere ilişkin çalışmalar Beykoz'da erken başladı.
Beykoz'da  yerel seçim çalışmaları erken başladı...

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde, rakibi Kamil Sarıkaya karşısında, toplam 3800 seçmeni olan Paşabahçe Mahallesi'nde 280 oy farkıyla muhtarlık seçimini kazanan Aysel Taştan Şahinoğlu, daha sonra kazandığı seçimi hukuk karşısında kaybetmişti.

Aysel Taştan 2019 için adaylığını resmen ilan etti

Beykoz Nüfus Müdürlüğü'nden alınan ikamet belgesinin beyan şeklinde verildiğini ve aday olacağı bölgede altı ay ikamet etme zorunluluğunu yerine getirmediği iddiası ile kazanmış olduğu muhtarlığı elinden alınan Aysel Taştan Şahinoğlu, seçimlere 26 ay olmasına rağmen adaylığını resmen ilan etti.

Bütün seçimlerde Paşabahçe'de oy kullandım

Aslında ikametinin yıllardır babasının Paşabahçe'deki evinde olduğunu söyleyen Aysel Taştan, "bütün seçimlerde oyumu Paşabahçe'de kullandım... O zaman buna nasıl müsaade ettiler" şeklinde konuştu. O şekilde bakacak olursak dönemin Çiğdem Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karababa, Paşabahçe'de ikamet ediyor, fakat çiğdem Mahallesi muhtarıydı... Buna ne diyeceğiz" ifadelerini kullanan Aysel Taştan, "bileğimin hakkıyla, çalışarak, mücadele ederek, para harcayarak kazandığım muhtarlığım hukuki oyunlarla elimden alındı" dedi.

Neden seçimden önce değil de seçimden sonra

"Seçimden sonra Kamil Sarıkaya, Avukatı Erdal Demir aracılığı ile seçimlere itiraz etti. Madem öyle bir durum vardı. Neden seçimden önce itiraz edilip de adaylığım engellenmedi de, seçimi kazandıktan sonra böyle bir şeye gereksinim duydular... Nasılsa kazanamaz diye düşünüyorlardı. Ama yanıldılar... Paşabahçe halkı tercihini benden yana kullandı. Halkın iradesi hukuki oyunlarla çiğnenmiştir" cümlelerine yer veren Bayan Taştan, "evimi Paşabahçe'ye taşıdım... İkametim zaten ordaydı. Allah izin verirse, 2019 yılı Mart ayında yapılacak Yerel Seçimlerde daha güçlü, tecrübeli ve azimli bir şekilde Beykoz'un en güzel bölgelerinden bir olan Paşabahçe Mahalle Muhtarlığı'na adayım. Eminim ki, değerli Paşabahçe halkı benden desteğini esirgemeyecektir" dedi.

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz