Ekonomi

Beykoz'da yerel esnaftan döviz kampanyasına destek

Beykoz'da yerel esnaftan döviz kampanyasına destek
09.12.2016 09:59
| | |
4970

Beykoz Kavacık'ta restoran işletmeciliği yapan Ekrem Tuncer, bin dolar veya euro bozduran müşterilerine yemeklerini ücretsiz verdiklerini söyledi.

-İSTANBUL (AA) - M. Gencebay Gür 

Beykoz'da yıllardır restoran işletmeciliği yapan Ekrem Tuncer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'dövizleri bozdurun' çağrısının ardından bu şekilde bir kampanya oluşturduklarını belirtti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının hemen ertesi günü böyle bir girişimde bulunduklarını belirten Kavacık Et Mangal restoran sahibi Tuncer, çağrıya kayıtsız kalamayacaklarını söyledi. 

Yerel esnafın her şekilde dövizleri bozdurarak Türk Lirasına sahip çıkmak amacıyla mücadele gösterdiğini belirten Ekrem Tuncer, "Cumhurbaşkanımızın dolarları ve euroları bozdurun altına veya Türk lirasına çevirin şeklindeki çağrısına uyarak Beykoz'da bir öncülük yapmış olduk. Bu çağrının hemen akabinde biz Kavacık Mangal ailesi olarak bin dolar veya eurosunu bozduran bütün vatandaşlarımıza dekontlarını getirdikleri müddetçe köfte menümüz veya tavuk menümüzden bedava sunma imkanımız var." diye konuştu. 

"Bundan sonraki çağrılara da kayıtsız kalmayacağız" 

"Bunu sosyal medya hesaplarımızda da paylaştık. Gün içerisinde bize dekontlarını getiren müşterilerimiz oldu. Bunu yapan vatandaşlarımız sosyal bir bilinç oluşturma noktasında olduğunun da farkındalar. Bu ülke ekonomisi için çok önemlidir. Birlikte neler başarabileceğimizi dünyaya ve ülkemizdeki birçok art niyetli insanlara da göstermemiz gerekiyor. Sosyal medyada bununla ilgili eleştiriler de aldık. 1000 doları olan insanın böyle bir şeye zaten ihtiyacı yoktur; fakir doyurun şeklinde mesajlar da geldi. Burada amaç fakir doyurmak değil ekonomiye katkı sunmaktır. Bu amaçla Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak verdik. Sonuna kadar destekledik. Bundan sonra da oluşabilecek her türlü çağrıya da destek verebileceğimizi buradan ifade etmek istiyoruz."

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Sitesi, Döviz, Kampanya, Ekrem Tuncer, Kavacık Et Mangal

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"