Beykoz’da yer yerinden oynadı

  • 9
  • 42397
Beykoz’da yer yerinden oynadı
Beykoz’da yer yerinden oynadı
Beykoz’da yer yerinden oynadı
Beykoz’da yer yerinden oynadı

Orman arazilerinde yapılan kaçak yapıların yıkıldığı Beykoz Yenimahalle de hareketli bir gün yaşandı.

Yaşanan gerginliklerin yansıması tüm Beykoz’u etkisi altına alırken, Beykoz halkı yaşananları anlayabilmek için basını ve sosyal medyayı an be an takip etti.  

İstanbul Valiliği’nin talimatı üzerine çok sayıda kaçak yapı yıkıldı. Yıkımlar sonrasında gergin anlar yaşanırken, vatandaşlar yıkımlara tepki gösterdi.

Yaşlı bir teyze yıkım sırasında, duygularını dile getirerek, kardeşi kardeşe düşman ediyorlar. Bütün Türkiye Cumhuriyeti arkanızdaydı nerdesiniz? Devletimiz nerde. Vergilerimiz veriyoruz, her şeyimizi veriyoruz. Devlet bizi niye görmüyor? Biz çıkmıyoruz evden öldürün bizi ” diye seslendi.

Bir diğer vatandaş ise “Belediyeye cayır cayır para ödüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sabahın erken saatlerinde bölgeye giden Beykoz Belediyesi Zabıta ekipleri ve Çevik Kuvvet ekipleri olağanüstü güvenlik önlemleri aldı… Çevik Kuvvet ekipleri de olası durumlara karşı hazır bekletilirken, ekipler yıkımları gerçekleştirdi.

Orman Müdürlüğü ekipleri de yıkımlar sırasında gözlemci olarak, gelişmeleri takip etti.  Beykoz’un Tokatköy, Dereseki, Anadolufeneri mahallerinde de kaçak yapıların olduğu ve yıkılacakları kaydedilirken, Orman Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı listede ise İstanbul ilçeleri arasında en fazla kaçak yapılaşma suç oranının Beykoz’da olduğu görüldü.

Beykoz’da 2018 yılında orman alanlarında, 71 adet suç zaptı tutulurken, 77 adet kaçak inşaat yapıldığı, 2019 yılında ise 64 suç zaptı tutulduğu ve 91 kaçak inşaat yapıldığı görüldü…

İstanbul ilçeleri arasında en fazla kaçak yapılaşmanın olduğu Beykoz’da toplamda 135 suç zaptı tutulduğu ve toplamda 168 işgal suçu işlendiği tespit edildi.

Bu suçların henüz infaz edilmediği belirtilirken, yıkımların devam edeceği bilgisine de ulaşıldı…

Öte yandan İstanbul valiliği yıkımlara ilişkin yapmış olduğu açıklamada, Tespit edilen kaçak yapıların, bulunduğu yerin belediye başkanlıkları tarafından 18 Eylül 2019’da 775 sayılı Gecekondu Kanununun 18. Maddesi uyarınca yıkılacağı ve arazilerin İstanbul Orman Bölge Müdürlüğüne teslim edileceğini belirtti.

Kaçak yapıların yıkımına ilişkin çalışmaların, yargı yolu açık olmak üzere yapıldığı ve orman alanlarında başlatılan bu sürecin, kaçak yapıların olduğu diğer yerlerde de kararlılıkla devam edeceği kaydedildi.

Haber Merkezi

Beykoz’un doktoru Barbaros Gürkan vefat etti
Önceki Beykoz’un doktoru Barbaros Gürkan vefat etti
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (9 Yorum)

Sinan (2 yıl önce)

Bu kadar vicdansizlik olur mu lan zengin istedigi her yerde her şekilde yapıyor bu Beykoz'dan ne istiyorsunuz ulan bunlara oy verenler de de akıl yok beyninizi peynir ekmekle mi yerini yazıklar olsun

Faruk (5 yıl önce)

Zavallı Hükümet ,garibandan çıkarıyor hırsını ,Orman bölgesine ev yapanlar kıt kanat geçinen insanlardır ,gerçekte yıkamadıkları sırça köşkler ve villalar ve rantlar,okul -spor kulubu adı altında yerler var.bunları yıkamıyorsun . Nedennnn !!!! Adalet garibana mı !!! onlarda ormanda değil mi .neden onlardan başlamadınız . çünkü sizin ekipten değil mi bu tipler kayırıyorsunuz. Allah cc sizlere soracaktır mutlaka , Yenimahalle ve diğer yerde yaptıklarınızı .gerçekten son 2018-2019 yılında orman kesip yapanları yık ona bir diyeceğimiz yok ,yaşlı insanların oturduğu Orman ile ilgisi olmayan evleri neden yıktın ,bir çözüm neden sunmadınız gafiller be heyyy vicdansızlar.Kuranı Kerim bile yıkıntılardaydı tebligat dahi olmadan yıktılar . siz suriyelilere ev yapmak için çırpının , kendi öz vatandaşınıza sokağa attınız ,sizin ipinizi bunların ahı çekecek merak etmeyin EYYY vali,beykoz belediye ,orman ,hükümet buralara ev yapanlara bir kolaylık sundunuz mu .sokaklara attınız . Tokinizin de canı cehenneme , bu yaptıklarınız sizleri yakacak ,bunun hesabını vereceksiniz .İki cihanda da İNŞAALLAH

Kadir (5 yıl önce)

Biz birlik beraber olmadığımız sürece daha çok yıkımlar olcak bu ğöz yuman belediye v orman da görevli kim varsa cezasını vermek lazim Allah belalarını versin şerefsizlerin

Ceyhun (5 yıl önce)

Gelin beykozlularla bir olalım hem bu beykoz imar konusunda hemde yıllardır beykoza hizmet etmedikleri için hemde bu insanların sorunları için hep beraber yürüyerek sesimizi duyuralım..

Adem (5 yıl önce)

Şener er haberi iyi okumanı tavsiye ederim.valilik kararıyla yıkımlar yapıldı. İbb valisi kim acaba düşündün mü

İDRİS (5 yıl önce)

YİYİN EFENDİLER ...... kadar yiyin bu devleti gidin zengine ormanları peşkeş çekin ama gelin ilk tekmeyi garibana vurun

şenol (5 yıl önce)

bunlar daha iyi günlerimiz merak etmeyin.ne olursa garibana olur beykoza yapılan nun okulları orman arazisi degilmi medipol devlet arazisi degilmi mesa evleri orman arazisi degilmi bizler hala uyumaya devam edelim.

Şener ER (5 yıl önce)

Sen İBB seçiminde AKP'ye oy vermez seçtirmezsen evini başına böyle yıkarlar.

Sonay (5 yıl önce)

Devletin verdiği tek kat yada 2 kat üzerine gizlice kat çıkanlar kacak yapılaşmanın başlıca suç olduğunu bile bile yapıyorlar işte sonuç bu

Yorum Yaz