Beykoz’da yeni normal hayatın ilk günleri

  • 0
  • 11085
Beykoz’da yeni normal hayatın ilk günleri
Beykoz’da yeni normal hayatın ilk günleri

Cumhurbaşkanlığının kararıyla başlayan normalleşme adımlarından Beykoz esnafı memnun, piyasa canlanmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar sonrası ilk olarak 29 Mayıs’ta camilerde ve açık alanlarda Cuma namazı kılınmasına karar verilmiş daha sonra sokağa çıkma bulunan 18-20 yaş arası gençleri yasağın kaldırılmıştı.

Daha sonra açıklanan kararlar kapsamında yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna, SPA vb. merkezleri 22.00’ye kadar, spor salonları ise 24.00’e kadar, lokanta, kafe, pastane, çay bahçesi ve lokaller de 22.00 saatlerine kadar hizmet verebilecekler.

Bu kapsamda tedbirlerin uygulandığı 70 gün boyunca paket servis uygulamasını sürdüren Beykoz’un tanınan iş insanı ve esnaflarından Antep Tatlı Dünyasının Sahibi Taner Mert, vatandaşın tedbirlere uymakta gönüllü olduğunu, işletme olarak da her türlü tedbiri almaya çalıştıklarını söyledi.

1 Haziran itibariyle tam kapasite olarak çalışmaya devam ettiklerini aktaran Beykoz’un tanınmış insanı Taner Mert, Sağlık Bakanlığının tavsiye kararlarını her şekilde uygulamaya çalıştıklarını söyledi.

“Maskesiz müşteri kabul etmiyoruz”

Aldıkları tedbirler kapsamında işletmelerinin 15 günde bir dezenfekte edildiğini k dile getiren Mert, sosyal mesafe kurallarını sonuna kadar uyguladıklarını ve 22.00’den sonra masa ve tezgah satışı yapmadıklarını kaydetti.

Mert, “02.00’ye kadar hizmet vermeye devam ediyoruz. İşletmemizde yine bakterileri öldürücü ultraviyole ışınları olan bir havalandırma sistemimiz var. Ayakla basılan bir el hijyeni makinemiz var. İçeriye maskesiz müşteri almıyoruz. Beykoz ve çevre ilçelerimizden gelen müşterilerimizde bize ‘yeni normal hayat’ta yardımcı oluyorlar.” dedi.

Taner Mert, koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde kendilerine yardımcı olan müşterilerine teşekkür ederken, yeni normal hayatla birlikte maske, sosyal mesafe ve el hijyeni üçlemesinin daha çok alışkanlık haline gelmesi gerektiğine işaret etti.

Haber Merkezi

Dil bozulursa
Önceki Dil bozulursa
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz