Beykoz’da yeni bütçe hazırlıkları başladı

  • 0
  • 6117
Beykoz’da yeni bütçe hazırlıkları başladı
Beykoz’da yeni bütçe hazırlıkları başladı
Beykoz’da yeni bütçe hazırlıkları başladı
Beykoz’da yeni bütçe hazırlıkları başladı
Beykoz’da yeni bütçe hazırlıkları başladı

Beykoz Belediye Meclisi'nde 2019 yılının bütçe hazırlıkları başladı. Ekim ayının 2. oturumunda 1/1000 ölçekli İmar Komisyonu raporu tartışıldı.

Çelikbilek'in başkanlığından Ekim ayının 2. oturumunu gerçekleştiren Beykoz Belediye Meclisi, 1/1000 ölçekli İmar Planı Teklifi hakkında İmar Komisyonu Raporu’nu tartıştı. CHP grubu İmar Komisyonu Raporuna şerh koydu.

CHP Meclis Üyesi Okan Uzun, geçtiğimiz günlerde Beykoz’da yaşanan sel felaketini hatırlatarak grup olarak şerh sebebinin yaşanan olaylar üzerinden koyduklarını söyledi.

Uzun, "Yurtların yapılmasına biz karşı değiliz ama daha sağlıklı, daha düzgün ortamlarda yapılmasını oy birliği ile karar veriyoruz." dedi.

AK Partili Meclis Üyesi ve Meclis Başkanvekili İbrahim Hocaoğlu, "Taşkın risk alanlarının plana işlenmesi ve bu alanda su bandının belirlenmesi hususunun plan olarak düzeltilmesi ile ilgili yani burası büyük bir yer, büyük bir yerin kenarından dere geçiyor. Orada zaten eski bir kurum görüşü var. Aynı kurum görüşünü biz dikkate alarak komisyon görüşünde zaten yazdık." dedi.

Büyük bir parselin kenarından dere geçtiğini ve orada olumsuz kurum görüşlerinin olduğunu dile getiren Hocaoğlu, konuya bahsi parselin büyük bir alan olduğuna işaret etti.

İbrahim Hocaoğlu, "100 dönüm bir parselin bir kenarından dere geçiyorsa 99 bin metre karesine inşaat yapılamayacak diye bir kaide olabilir mi?" ifadelerini vurguladı.

Yücel Çelikbilek raporu yazılış şeklinde oya sundu. Sunulan rapor AK Partili Meclis Üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

Oturumun kapanmasından önce Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, "Beykoz’dan daha şeffaf bir belediye bulamazsınız. Oturun işinize bakın" dedi.

Beykoz Belediye Meclisi, 2019 Yılı Mali Bütçesinin onaylanması için 15 Ekim 2018 Pazartesi günü Saat 10.00'da yeniden toplanacak.

Haber Merkezi

Beykoz’daki sel mağdurlarına İBB’den eşya yardımı
Önceki Beykoz’daki sel mağdurlarına İBB’den eşya yardımı
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz