Beykoz’da yeni bir spor kulübü daha kuruldu

  • 05.07.2022 10:38
  • Güncelleme: 05.07.2022 10:40
  • Okunma: 3733 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da son kurulan spor kulübü Beykoz Yeşilay Spor Kulübü oldu.
Beykoz’da yeni bir spor kulübü daha kuruldu

Yeşilay Spor Kulübü’nün ilk başkanı da Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Dr. M. Talha Uçar oldu.

Beykoz Yeşilay camiası hafta sonunda spor kulüplerinin kongresinde bir araya gelirken oldukça heyecanlı anlar yaşandı.

Sporun bireysel ve toplumsal anlamda madde bağımlılığının önlenmesindeki rolü bilinirken bu anlamda Beykoz'da kurulan spor kulübünü bundan sonraki süreçte yoğun bir etkinlik takvimi bekliyor.

Yeşilay Beykoz Şubesi konuya ilişikin yapmış olduğu açıklamada, “Beykoz Yeşilay Spor Kulübümüzün İlk Olağan Genel Kurul Toplantısını üyelerimizin katılımı ile gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi. “Sporun fiziksel ve ruhsal etkilerinin yanında, bağımlılık ile mücadelede büyük önemi bulunmaktadır. Özellikle boş zamanlarını spor faaliyetleri ile geçiren gençlerimiz, doğal olarak bağımlılık yapıcı madde ve davranışlara yönelmeye ihtiyaç duymamaktadır. Bu noktada spor kulübümüz gençlerimizi bağımlılıktan korumaya yönelik önleyici çalışmalar kapsamında önemli bir yere sahiptir.”

Kulüp Başkanı Talha Uçar, seçilen yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerini tebrik ederek başarılar diledi. Uçar, genel kuruluna katılan ve bağımlılıkla mücadele alanında kendilerine destek olan üyelere de teşekkür etti.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yeşilay, Spor Kulübü