Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş

  • 2
  • 28173
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş
Beykoz’da Yaz Spor Okulları… Beşiktaş

Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte Beykoz’da Yaz Spor Okulları da faaliyetlerine başladı.

Okulların kapanması sonrası birçok aile memleketin yolunu tutarken, İstanbul’da kalmayı tercih eden aileler ise çocuklarını sanal âlemlerden uzak tutabilmek için spor okullarını araştırmaya başladı.

Dost Beykoz olarak Beykoz’da faaliyet gösteren spor okullarını sizler için dolaştık… İlk durağımız,  son sekiz, dokuz yıllık süreçte değişik profesyonel kulüplerin altyapılarına tam 29 ismi gönderen Beykoz Beşiktaş Futbol Okulu oldu.

Okul Sorumlusu Ercan Acar futbolculuk döneminde birçok profesyonel kulüpte görev almış bir isim. Daha sonra futboldan kopmak istemeyen Ercan Hoca, Antrenörlük Eğitimlerini tamamlamış ve de UEFA B Lisans Sahibi bir çalıştırıcı olmuş. Şimdilerde UEFA A Lisansını bekliyor.

Futbol Okulundaki yardımcılarından ikisi ise UEFA C Lisansı sahibi, Kaleci Antrenörü ise bu dalda Antrenörlük Belgesine sahip. Yani Akademik bir Eğitmen kadrosuna sahip Beşiktaş Beykoz Futbol Okulundan hali ile temel, nazari ve uygulamalı eğitimlerini başarı ile geçen sporcularına da profesyonel kulüp altyapılarından ilgi olmuş.

Ercan Hoca aslında futbol okulunda yaz-kış okulu diye bir ayrım yapmadıklarını ve yılın 12 ayında da Çubuklu Dedeoğlu’nda bulunan Özdemir Halı Saha Tesislerinde Hizmet verdiklerini hatırlatarak, “Yine de toplumuzda yazın devam eden kurslarımız Yaz Futbol Okulu olarak da anılmakta. Biz işte ara vermeden başladığımız bu yeni döneme hafta sonu itibarı ile başladık. İnşallah bünyemizden bu yeni dönemde de başarılı sporcularımız çıkacak ve onları Türk Futboluna armağan edeceğiz” şekline konuştu.

Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu’nda yeni dönem çalışmalarının başladığı ilk günü Dost Beykoz olarak takip ettik. Ercan Acar Yönetimindeki kadro tarafından değişik yaş gruplarına dahil sporcular deneyimli antrenörler eşliğinde programlarını başlatırken Teknik Kadroya Çubukluspor Takımından tanıdığımız halen Dumlupınar Üniversitesi BESYO Bölümünde Eğitim gören Mümin Kaban'da dahil oldu. Oldukça neşeli geçen antrenmanlarda geleceğin yıldızlarının yetenekleri dikkatlerden kaçmadı.

Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu Sorumlusu Ercan Acar faaliyetleri ile amaç ve hedeflerini içeren bir bilgi paylaşımında bulundu. İşte Ercan Acar'ın aktarımı ile Bjk Beykoz Futbol Okulu;

Türkiye’nin en köklü ve de en başarılı alt yapısına sahip olan Beşiktaş Kulübünün 2006 yılından günümüze kadar Beykoz’da aralıksız hizmet veren futbol okuluyuz. Futbol okulumuzun genel prensibi,  “önce iyi insan, sonra iyi bir öğrenci ve son olarak da iyi sporcu” yetiştirmektir.

Amacımız; Beldemizde bulunan gençlerimizi Beşiktaş kültürüyle eğiterek, kendisine güvenen, paylaşma duygusunu ve takım olgusunu öğrenen, sosyal ve psikolojik yönden güçlü, disiplinli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmektir.

Hedefimiz; Beşiktaş’a ve Türk Sporu’na yeni yıldızlar kazandırmak, ayrıca geleceğimiz olan çocuklarımızı günümüzün büyük tehlikesi olan sanal ortamdan kurtarıp, güvenli ve bilinç’li bir şekilde spor yapma imkânları sağlamaktır.

Antrenmanlarımız; Beşiktaş Kulübünün alt yapı çalışma planlarını takip ederek, çocuk ve genç gelişimleri üzerine yapılan araştırmalar sonucu Avrupa da başarılı olmuş bir teknik üzerine yapılmaktadır. Çalışmalarımızı yaptıran antrenörlerimiz spor akademisi mezunu ve aktif futbol geçmişi olan tecrübeli hocalardan oluşmaktadır.

Ayrıca öğrencilerimize; futbolun dışında yaşamları boyunca onlara yardımcı olabilecek bilgilerde vermekteyiz. Bu çalışmalara örnek; ilk yardım, düzenli beslenme, sağlıklı yaşam, çevreye duyarlı, iletişim, sosyal bilgiler ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmanın yolları gibi örnek gösterebiliriz.

Dokuz yıldır aralıksız devam eden çalışmalarımız neticesinde 8 si BJK bünyesinde, 29 oyuncumuz değişik profesyonel takımların alt yapısına göndermiş bulunmaktayız, ayrıca 68 öğrencimizi de çevremizde bulunan amatör kulüplere vermenin gururunu yaşamaktayız. Sizlerden isteğimiz tesislerimize gelip çalışmalarımızı seyrettikten sonra karar vermeniz. Futbol okulumuz 1999 ve 2010 yılları arasında doğan öğrencileri kapsamaktadır.

"Bizler kendimize güveniyoruz, sizlerde bize güvenirseniz, başarılı olan gençler sizlerin eserleri, bizlerinde övünç nedenleri olacaktır."

BJK Beykoz Futbol Okulunda Ercan Acar'ın Yönetimindeki Teknik Kadroda Yardımcı Antrenörler olarak Fahri Elmacıoğlu, Özgür Yılmaz, Mümin Kaban, Cengizhan Şahin ve Kaleci Antrenörü Ali Çebi görev yapmakta.

Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu’nun kendisini özel bir konuma sokan birçok etkinliği de bulunmakta. Anneler Gününde Anneler-Çocuklar, Babalar Gününde Babalar-Çocuklar, Dini ve Milli Bayramlarda özel programlar ile hem çocuk-aile ilişkilerine bir katkı sunulmak istenmekte, hem de çocuklara milli-dini-manevi özellikller aşılanmakta.

Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu Çubuklu Dedeoğlu Köprüsü yanında Özdemir Halı Saha Tesislerinde hizmet vermekte. Okul ile ilgili her türlü bilgi paylaşımı Okul Sorumlusu Ercan Acar’a ait 0532 488 21.80 numaralı telefondan yapılmakta.

Talip Ercan / Dost Beykoz

Telli Hüseyin heyecanı sürüyor
Önceki Telli Hüseyin heyecanı sürüyor
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (2 Yorum)

Emirhan (6 yıl önce)

15 yaşındayım kaleci olmak istiyorum sizinle beraber çalışıp antrenman yapabilir miyim?

Abdullah Kul (10 yıl önce)

Ercan hocaya başarılar dilerim çok dürüst tecrübeli ve beyefendi kişiliğiyle Antranörlüğü çok güzel götürüyor İnşaallah ileride önemli takımları başına gelir.

Yorum Yaz