Beykoz'da yaşlı ve gazilere hizmet tartışması

  • 1
  • 12898
Beykoz'da yaşlı ve gazilere hizmet tartışması

Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu'nun eleştirisine Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin sert cevap verdi.

Cemal Sataloğlu, Beykoz Belediyesi'nin 2020/60968 Kayıt numarası ile yapmış olduğu, engelli, yaşlı ve şehit yakınlarına hizmet amaçlı ihaleyi sosyal medya üzerinden eleştirdi.

Ziyaretin organizasyonu mu olur?

Eleştirisinde, "ziyaretin organizasyonu olur mu? Beykoz Belediyesi yapınca olur. 2020'nin şubat ayında, engelli, yaşlı, gazi ve şehit yakınlarına ziyaret düzenlenmesi için ihale bile yaptılar. İhale bedeli 289.800.00 TL + KDV. Ziyaretler bile organizasyonmuş" ifadelerini kullanan Cemal Sataloğlu ayrıca ihaleyi "Boyut Ajans Reklam Danışmanlık AŞ" isimli bir firmanın aldığını belirtti.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Sataloğlu'nun eleştirilerine oldukça sert bir cevap verdi.

Politikalarınızda siyasetiniz gibi kirli

"Karalama politikalarınızda siyasetiniz gibi kirli ama vatandaşa yaptığımız hizmet açıktır" diye konuşan Bayan Tekin, "Sayın Sataloğlu.... Bizler engelli, yaşlı, şehit ve gazi yakınlarını, göreve geldiğimiz andan itibaren onlar için neler yapabiliriz diye dertlenen insanlarız. " ifadelerine yer verdi.

Demirören şöyle devam etti.

Dertlenmek lazım

Şubat ayında başlayan hizmet tabi ki bir çok hizmeti içeriyor. Ama bunu anlayamazsınız, çünkü dertlenmek lazım, 'daha ne yapabilirim onlar için' diye.

Engellilerimiz ve yaşlılarımız için evde kişisel bakim hizmetimiz var, haberiniz var mı? Eminim yoktur. Korona'dan önce evlere gidip kişisel bakim hizmeti veriyorduk. Koranadan önce evinden çıkamayan şehit ailelerini, gazilerimizi, yaşlılarımızı ve engellilerimizi evlerinden refakatçiyle alıp  bir gün boyunca  gezdiriyor ve yemek ikram edip gitmek istedikleri yere götürüp evde kişisel bakımlarının yapılmasını da kapsayan  toplam yıllık bazlı bir iştir.

Ödemeler firmaya hak ediş usulüyle ödenmektedir. Yani sizin anlayacağınız şekilde söyleyeyim de anlayın;  yaşlı,engelli, şehit ailesi ve gazi ailesi, gaziye  ne kadar hizmet verildiyse o ay o kadar ödeme yapılmaktadır.  Şu anda Korona sebebiyetle dosyanın iş ve işlemleri hizmet verilmiyor.

Bayan Tekin'in cevabı üzerine bu kez Sataloğlu, bu kez yine aynı firmanın aldığı başka bir iahleyi gündeme taşıyarak şöyle dedi:

Aynı firmanın 1 günlük hizmet ihalesi 279 bin 500 + KDV

"Ne tesadüftür ki aynı firma sadece 1 günlük iş için 2019 yılı Dünya Engelliler Günü organizasyonu İçin sadece 1 gün İçin 279 bin 500 + KDV tutarında ihale almış"

İlgili Haber: Beykoz Belediyesi'nden yaşlılara temizlik desteği

Haber Merkezi

İBB Beykoz'daki ölüm kavşağını düzenliyor
Önceki İBB Beykoz'daki ölüm kavşağını düzenliyor
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (1 Yorum)

Mithat Güner (4 yıl önce)

‪Bld.Bşk.Yardımcısı Manolya hanımın engelli, yaşlı ve şehit ailelerine olan hassasiyetini çok iyi biliriz. Allah kendisinden razı olsun. Önemli bir hizmet, Devam! Kim ne derse desin hizmet amaçlı ihalenin şeffaflığına inanıyor ve kendisine güveniyoruz.

Yorum Yaz