Kültür

Beykoz’da yaşam ve sanat Projesi

Beykoz’da yaşam ve sanat Projesi
2014.07.31 00:00
| | |
3937

Beykoz Belediyesi tarafından gençleri sanatın farklı dallarında buluşturmak, yetenekleri konusunda farkındalık kazanmaları ve ilçenin tanıtımını sağlamak amacıyla hazırlanan Beykoz’da Yaşam ve Sanat Projesi Avrupalı gençlerin katılımıyla başladı.

 AB hibesiyle uygulanan ilk gençlik projesi olan“Beykoz’da Yaşam ve Sanat”a katılmak üzere Macaristan’ın Mohaç, Almanya’nın Mülheim an der Ruhr, İsveç’in Lund, Polonya’nın Tarnow ve Fransa’nın Paris şehirlerinden 40 genç Beykoz’a geldi.  

Projede ilçeyi 10 Beykozlu öğrenci temsil ediyor.

8-20 Temmuz tarihleri arasında uygulanacak olan proje kapsamında Bahçecilik, Camcılık, Yaratıcı Dans ve Kısa Film konularında alanlarında uzman eğitmenler tarafından atölye eğitimleri veriliyor.  

Bahçecilik eğitimi Beykoz Belediyesi Hobi Bahçeleri'nde, Yaratıcı Dans R.Şahin Köktürk Spor Kompleksi tesislerinde, Kısa Film Çekimi Beykoz Belediyesi Radyo TV stüdyolarında, Camcılık eğitimleri ise Öğümce Köyü’ndeki Cam Ocağı Vakfı’nda devam ediyor.  

Gala 19 Temmuz’da

Ülkelerinde özellikle sosyal açıdan dezavantajlı durumdaki öğrencilerin seçildiği projede yer  alan gençler, yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra farklı kültürleri tanıma fırsatı da buluyor. 

50 katılımcı gencin  proje boyunca ürettikleri çalışmalar 19 Temmuz Perşembe günü Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek gala programıyla ilçe sakinlerine sunulacak.  

Misafir öğrencilerin ülkemizi ve ilçemizi daha yakından tanıması amacıyla tarih ve kültür gezileri, farklı kültürleri tanımaları amacıyla da kültür geceleri hazırlandı.

Beykoz’da Yaşam ve Sanat Projesi için AB tarafından ilçeye toplam 21.500 €’luk hibe yapıldı.

Avrupa Birliği’nin canlı kültürel yapısından istifade ederek gençleri sanat ortak paydasında buluşturmayı ve yetenekleri konusunda farkındalık kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçenin uluslararası alanda tanıtılması ve gençlerin kaynaşması için AB’ye farklı projelerle başvurduklarını söyledi.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi, Hobi Bahçeleri, AB, Beykoz, R.Şahin Köktürk Spor Kompleksi, Radyo TV

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"