Beykoz'da yardımcısını döven ünlü isme hapis

  • 01.10.2020 15:01
  • Güncelleme: 01.10.2020 15:02
  • Okunma: 13087 kez
  • Yorum: 1
Sanatçı Seren Serengil için yanında yardımcı olarak çalışan Gulnoza Mamatova'yı darp ettiği iddiasıyla hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Beykoz'da yardımcısını döven ünlü isme hapis

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede, Gulnoza Mamatova'nın, Seren Serengil'in evinde hizmetçi olarak çalıştığı kaydedilirken, Mamatova'nın 28 Mart 2020'de Serengil'den izin isteme meselesi yüzünden tartışma yaşandığı, Serengil'in izin vermemesi sonrası Mamatova'nın "istifa ettiği" yer aldı.

Yaşananlar sonrasında Serengil'in sinirlenerek Mamatova'nın arkasından gidip saçını çektiği ve vücudunu tekmelediği kaydedildi.

Aynı evde bulunan Serengil'in menajeri Mustafa Tohma'nın iki tarafı da sakinleştirmek için konuya dahil olduğu, Serengil ile Tohma'nın Mamatova'yı otomobille Beykoz'da bir caddeye bıraktıkları hususuna yer verildi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Mamatova'nın olaydan bir gün sonra hastaneye giderek rapor alıp şikayetçi olduğu, bu gelişme sonrası soruşturmanın başlatıldığına yer verildi.

Beykoz Adli Tıp Şube Müdürlüğünce 5 Haziran 2020 tarihinde verilen rapora göre de Mamatova'nın kafa derisinde mor-kırmızı lekeleri, sırt bölgesinde de 2 adet yüzeysel sıyrıkların olduğu belirtildi.

Raporda, Mamatova'nın basit tıbbi müdahaleyle iyi hale getirilebileceğinin tespit edildiği yer aldı.

Konunun uzlaştırmacıya gönderildiği fakat iki tarafın da uzlaşmadığı bilgisinin yer aldığı iddianamede, Serengil'in "basit yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi.

İddianame Beykoz 4. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirken, Seren Serengil, 3 Kasım'da hakim karşısına çıkacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Sedat (1 yıl önce)

Zalimlerin sonu geliyor çok az kaldı 21 aralık hepsinin hesap günü ooacak inşallah

Yorum Yaz