Eğitim

Yaparak öğreniyorum modeli

Yaparak öğreniyorum modeli
29.06.2015 09:55
| | |
3152

Beykoz Lojistik, mesleki anlamda “Yaparak Öğreniyorum” modeli ile öğrencilerine beceri ve tutumlarını geliştirme fırsatı veriyor.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, mesleki eğitimin sadece teorik bilgiye dayalı olarak icra edilemeyeceği, yanında muhakkak uygulamanın da olması gerektiğine inanan okul yönetimi, “Yaparak Öğreniyorum” felsefesi ile eğitim uygulamalarını yeniden düzenledi. Bu felsefe ise şu üç ana temel öge üzerine kurgulandı.

1. Mesleksel Beceriler Geliştirme Merkezi: Öğrencilerin mesleğe yönelik uygulama yönlü becerilerini geliştirmek amacıyla oluşturduğu merkezin bünyesinde çok çeşitli laboratuvar ve atölyeler bulunuyor. İlk aşamada; Mobil Teknolojiler Atölyesi, Denizcilik Atölyesi, Alternatif Enerjiler Laboratuvarı, Konvansiyonel Enerjiler Laboratuvarı, Lojistik ve Dış Ticaret Laboratuvarı, Kabin İçi Hizmet Eğitimi Laboratuvarı gibi altyapılar tamamlanarak öğrencilerin hizmetine açıldı.

2. Simülasyon Uygulama Platformları: Yetişkin eğitimi (androgojik eğitim) konusunda günümüzün önemli isimlerinden biri olan Malcom Knowles’a göre öğrenciler/kullanıcılar; neden öğrenmek zorunda olduklarını bilmek ihtiyacını hissediyor. Deneysel ortamlarda çok daha iyi öğreniyorlar. Öğrenme sürecine bir problem çözme eylemi olarak yaklaşılıyor. Konunun gerçek hayatta bir değeri varsa çok daha iyi öğreniyorlar. 


3. Proje/Sokak Laboratuvarı Uygulamaları: Bu kapsamda, uygulamaya dönük projeler yer alıyor. Projelerin bir kısmı, sosyal paydaşlarla beraber gerçekleştiriliyor.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Yaparak Öğreniyorum

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"