Beykoz'da yanan okul için halk eylemde

  • Güncelleme: 01.03.2020 22:07
  • Yorum: 0
Çiğdem Mahallesi halkı, geçtiğimiz günlerde uyuşturucu bağımlılarınca yakılan okul için basın açıklaması yaptı.
Beykoz'da yanan okul için halk eylemde

Daha önce imar planlarıyla ilgili çeşitli eylemler yapan Çiğdem Mahallesi halkı, bu kez de uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline gelen okul için ayağa kaldı.

Beykoz'da öğrenci velileri, dört yıl önce riskli binalar statüsünde bulunan okul binasının yeniden yapılması için basın açıklaması yaptı.

Mart ayının başında madde bağımlılarının yangın çıkarttığı binanın geleceğiyle ilgili henüz bir gelişme olmaması üzerine Beykoz Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, öğrenciler ve veliler okul önünde bir basın açıklaması yaptı.

Öğrenci velileri adına basın açıklamasını okuyan Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Çiğdem İlkokulu'nun 1968 yılında mevcut yerinde, 16 derslikli yapıldığını ve bugün 620 öğrenciye eğitim verdiğini belirterek, "Binanın fiziki olarak yıpranması ve korozyona uğraması sebebi ile risk taşımaktaydı. Dört yıl öncesinden yapılan başvuru ile riskli binalar statüsünde yer almasına rağmen öğretime devam edilmiştir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında, risk altında bulunduğu gerekçesi ile idarecilerimiz tarafından alınan karar ile öğrencilerimiz Paşabahçe Ortaokulu'nda eğitimlerine devam etmektedir" dedi.

Kış aylarında küçük yaştaki öğrencilerin geç saatlere kadar eğitim görmek zorunda olduğuna işaret eden Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, "Bu durum öğrencilerimizi ve velilerimizi sıkıntıya sokmaktadır. Okulumuz görüldüğü üzere korumasız, her tarafı kırılıp dökülmüş, kötü niyetli insanların barınağı olmuş ve yakılmıştır" diye konuştu.

Murat Erdal, gelecek eğitim-öğretim sezonunda tekli öğretime geçileceğinin göz önünde bulundurulduğunda metruk bir bina haline gelen binanın yeniden yapılmasının gerekliliğine dikkati çekti.

Açıklama sırasında velilerin elinde, "Okuluma dokunma", "okulsuz mahalle olmaz", "projeler kağıt üzerinde kalmasın" yazılı dövizler bulundu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz