Beykoz'da yakalanan depremzede dolandırıcıları tutuklandı

  • 0
  • 14383
Beykoz'da yakalanan depremzede dolandırıcıları tutuklandı

Kahramanmaraş depreminde Gaziantep'te etkilenen Nedim Aksu'yu dolandıran ve Beykoz'da yakalanan dolandırıcılar tutuklandı.

Kahramanmaraş depremlerinden yoğun etkilenen Gaziantep Şahinbey'de yaşayan depremzede Nedim Akarsu'yu arayan dolandırıcılar, kendilerini "Türk Telekom" çalışanı olarak tanıttı.

Dolandırıcılar yardım yapılacağı vaadiyle banka bilgilerini temin etti.

Akarsu, hesabındaki 37 bin liranın başka bir hesaba gönderildiğini fark ederek şikayette bulundu.

Emniyetin çalışması sonucu Beykoz'da yakalanan dolandırıcılar, Beykoz Adliyesi'nde çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Dolandırıcılar B.K. (22), E.A. (27), H.Y. (21), T.T. (32), T.D. (28) ve Y.E. (20) çıkarıldıkları Beykoz Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yapılan soruşturmada T.D. ve Y.E'nin emniyetteki ifadesinde suçlarını itiraf ettikleri, E.A'nın dolandırıcılık suçundan arandığı, B.K'nın silahla tehdit vb. suçlarından sabıkasının olduğu, olayı T.T'nin yönetiminde gerçekleştirdikleri kaydedildi.

Depremzedelerle H.Y. ile T.D.'nin sahte öğretmen kılığında depremzedelerle iletişim kurdukları ve dolandırıcılık suçları için bir villa kiraladıkları ortaya çıkarıldı.

Suç şüphesinin varlığını gösteren somut olguların bulunması, mevcut delil durumu ve adli kontrol tedbirlerinin somut olayda yetersiz kalacak olması nedeniyle şüphelilerin tamamı ayrı atrı tutuklandı.

Şüphelilerin karargah olarak kullandıkları villada yapılan aramada, 2 adet dizüstü bilgisayar, çok sayıda cep telefonu, yüzlerce insanın iletişim bilgilerinin yer aldığı defter, 27 banka kartı, 1 ruhsatsız silah ile suçta kullanılan materyaller ele geçirildi.

Haber Merkezi

Travmayı Beykoz Belediyesi sayesinde atlatıyoruz
Önceki Travmayı Beykoz Belediyesi sayesinde atlatıyoruz
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz