Beykoz'da yağmurlu bir gece

  • 0
  • 8043
Beykoz'da yağmurlu bir gece
Beykoz'da yağmurlu bir gece
Beykoz'da yağmurlu bir gece

Dün erken saatlerden bu yana Beykoz genelinde etkisini hissettiren sağanak yağmur ve fırtınanın pazar akşamına kadar sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarılar boğaza kıyısı olan ilçelerde fırtınanın etkili olabileceği, hafif şekilde sel ve su taşkınlarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında İstanbul için öğle saatlerinden sonra 14:00 ile 18:00 saatleri arasında kuvvetli yağış beklendiği bildirildi. Açıklamada su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması için uyarı yapıldı.

 

Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

 

Beykoz'da dün akşam saatlerinden itibaren birçok bölgede etkisini gösteren sağanak yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı. 

Yine bazı yollarda su birikintileri oluşurken, yüksek kesimlerde şiddetli lodos nedeniyle bazı evlerin çatısı devrilme tehlikesi yaşadı.

Sağanak yağmura yolda yakalanan vatandaşlar ise sığınmak için otobüs duraklarını, dükkanları ve kafeleri seçti.

Ana yollarda yoğun yağış nedeniyle mini göletler oluşurken, yağmurdan kaçan vatandaşlar ise kapalı mekanlara koştu.

Sağanak yağış dakikalarında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişinde yoğunluk yaşandı.

Haber Merkezi

Sonrası güzeldir
Önceki Sonrası güzeldir
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz