Beykoz'da yağmur yağdı, yağmadı... Durum bu!

  • Güncelleme: 10.02.2020 19:29
  • Okunma: 23005 kez
  • Yorum: 1
Beykoz'da devam eden sağanak yağış nedeniyle On Çeşmeler'in olduğu meydanı su bastı.
Beykoz'da yağmur yağdı, yağmadı... Durum bu!

İstanbul'da etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle bazı yollarda su birikintileri oluştu.

Kentte öğle saatlerinde sağanak yağış, akşama doğru etkisini arttırdı. Anadolu Yakası'nda yağış nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı. İşyeri sahipleri su tahliyesini kendileri gerçekleştirdi.

Sağanak sebebiyle alt geçitlerde ve ana yollarda su birikintileri oluştu. Bazı araçlar su birikintilerinden geçmekte zorlandı.

Beykoz Merkez'de yoğun yağış sebebiyle su baskını yaşandı. Tarihi Beykoz İshak Ağa Çeşmesinin bulunduğu meydan suyla kaplandı. Bölgedeki bazı işyerlerinde de su baskınları oluştu.

Zaman zaman trafikte aksamalara da neden olan sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, alt geçitler ile binaların saçaklarının altına ve otobüs duraklarına sığındı.

Ayrıca, Kavacık-Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yönünde sağanak yağış nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

Bazı bölgelerde yağış aralıklarla devam ediyor

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nde yapılan yazılı açıklamaya göre öğleden sonra etkisini arttıran sağanak yağışın yarın sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

Vatandaşlar, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalara karşı uyarıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

murat (2 yıl önce)

bu belediye baskanina yuklenmeyin arkadaslar, adam buraya emekli ikramiyesi olarak atandi ,malesef beykoz halki secmek icin yaristi adamin cok umrunda degil beykoz, misir, karpuz festivali, fotograf cekmek icin adam ordu mesudiyeye bile gitti, ardindan antalyada 3 gun tatil 30 kisiyle sizde burda on cesme alt yapi imar sorunu var diye kendinizi yirtmayin

Yorum Yaz