Beykoz’da voleybolun sesi olacağız

  • 0
  • 12111
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız
Beykoz’da voleybolun sesi olacağız

Atatürk Ortaokulu’nun spor salonunda hizmet veren Beykoz Voleybol Spor Kulübü’nün antrenmanını izledik ve spor kulübünün kurucusu ve antrenörü Bektaş Durmaz ile konuştuk.

Hocam sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

İsmim Bektaş Durmaz. 2000 yılı Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu Öğretmenlik Bölümü mezunuyum. Uzmanlık dalım voleybol. Voleybol ihtisası aldım. 3. kademe voleybol antrenörüyüm. Aynı zamanda Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı ve Beden Eğitimi Öğretmeniyim. Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nde voleybol çalışmaları yaptık. 7 yıl önce başladık. 3. ligde oynadık. 5 civarında takım oluşturduk. Alt yapı takımları oluşturduk. Spor okulu oluşturduk. Beykoz Belediyesi yarışmacı takımdan vazgeçince yolumuzu ayırdık. Daha sonra kendi kulübümüzü kurduk. Atatürk Ortaokulu’nun spor salonunda 6 aydır faaliyetimizi sürdürmekteyiz.

Voleybol okulunuz hakkında bilgi verir misiniz? Kaç öğrenciniz var?

Spor Okulumuzda şu anda 85 civarında kayıtlı öğrencimiz var. Okulumuz açılalı 6 ay oldu. Bu sürede bu rakamın önemli bir rakam olduğunu düşünüyorum. Çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kulüp olarak önemli  yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum.

Beykoz Voleybol Okulunun amacı nedir?

Beykoz Voleybol Kulübü olarak amacımız sadece bayan voleyboluna hizmet eden bir kulüp olmak. Amacımız temelinde Türk bayan voleyboluna katkı sağlamaktır. İlçemizde bünyesinde voleyboldan başka branş bulundurmayan, bayan voleyboluna hizmet eden tek spor kulübüyüz. Asıl amacımız futbol haricinde bir branşta bayanlara yönelik hizmet veren bir spor faaliyeti oluşturmak. Sponsor arayışımız var. Eğer bulabilirsek A takım seviyesinde de Beykoz’u liglerde temsil  etmek istiyoruz.

Eğitimimiz ücretli mi? Hangi günlerde eğitim veriyorsunuz?

Eğitimimiz ücretli. Aylık 75 tl ücret alıyoruz. Yaz döneminde Salı ve Perşembe günleri 17.00-20.00 arasında iki grup halinde çalışıyoruz. Saat 17.00-18:30 arası ortaokul öğrencilerimiz saat 18.30-20.00 arasında da ilk öğretim dönemi öğrencilerimize eğitim veriyoruz.

Önümüzdeki yıl hedefiniz nedir?

Önümüzdeki yıl 5 kategoride lige katılmak istiyoruz. Minik takımdan, yıldız ve genç takıma kadar liglere katılmak istiyoruz.

Oyuncularınızın gelişiminden memnun musunuz?

Oyuncularımızın gelişiminden memnunum.6 aylık süreçte iyi bir noktaya geldiklerini görüyorum. Önümüzdeki yıl lige katılacağız. Bir sonraki sezon ise iddialı bir takım oluşturmak istiyoruz.

Ailelerin voleybola bakışı nasıl?

Ailelerimiz genel de ilgililer. Hedefi olan ailelerimizde var.Sadece spor yapsın diye çocuklarını gönderen ailelerimizde var.Ama genelde ailelerimizin TEOG sınavı kaygısı var.Çocuklarımızın TEOG sınavında artık lisanslı sporculara artı puan verilecek.Bu da ailelerin çocuklarını spora yönlendirmesi için önemli bir etken.

Son olarak nasıl bir mesaj verir siniz?

Gençlere önerimiz "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" şiarıyla herkesin yapabileceği ölçüde spor yapmaları. Bu anlamda kulübümüzün kapısı kızlarımıza açık.Tüm kızlarımızı spor okulumuza bekliyoruz.Diğer okullardaki öğretmen arkadaşlarımızdan isteğimiz kız çocuklarımızı spora yönlendirsinler.Gerek kendi kulüplerinin çatısı altında gerekse bizim çatımız altında okulumuza gelip çocuklarımızın spor yapmasına katkı sağlasınlar.Beykoz’umuz uzun süredir voleyboldan uzak.Beykoz daki voleybol ateşini yeniden yakmak istiyoruz.

Ailelere nasıl bir tavsiyede bulunursunuz?

Ailelerde kızlarını spora yönlendirsinler. Kız sporcularının yapabileceği en ideal sporlardan birisi voleybol. Ailelerimiz çocuklarının bilgisayar başında zaman geçirmesine izin vermesinler.Kulüp çatısı altında spor yapmalarına olanak sağlasınlar.Voleybol sosyalleşme anlamında da önemli rol oynayan bir spor.Çocuklarımızın kendilerini daha rahat ifade etmeleri için başta voleybol olmak üzere takım sporlarına yönlendirilmelerini tavsiye ediyoruz.

Dost Beykoz Spor Servisi

Beykoz Kızılay’ı 400 kişiye iftar verdi
Önceki Beykoz Kızılay’ı 400 kişiye iftar verdi
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz