Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım

  • 0
  • 6977
Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım
Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım
Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım
Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım
Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım
Beykoz'da vitesi yükseltmemiz lazım

Bayramlaşma programında konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Dilmaç, "Vitesi yükseltmemiz lazım, son 23 gün" dedi.

AK Parti Beykoz teşkilatı kurulduğu günden beri düzenlediği bayramlaşma programını İlçe Merkezi'nde gerçekleştirdi.

İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları Zeynettin Aydın ve Ebru Saraçoğlu, Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam'ın yanı sıra meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve bazı partililer katıldı.

Konuşmasına Beykoz teşkilatının üzerine düşeni en iyi şekilde yaptığı ifade ederek başlayan İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, "Kurulduğu günden bugüne kadar görev yapan ilçe başkanlarımız olmak üzere tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve meclis üyelerimiz hep üzerine ekleyerek işlerini tamamladılar.  Kendilerine emeklerinden dolayı ve göstermiş oldukları performanslardan dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

Dilmaç, şunları kaydetti:

"4 ay önce üye ziyaretlerine başladık. 46 bin üyeyi evlerinde ziyaret ettik. O çalışmaların bugün faydalarını görüyoruz. "Beykoz Evimiz Ziyaretleri" kapsamında 14 Mayıs’a kadar 72 bin hanede 180 bin seçmeni tek tek ziyaret edeceğiz. Bu hafta sonu ilkini gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde Kavacık, Çubuklu, Tokatköy, Ortaçeşme ve Çamlıbahçe Mahalleri’nde 21 bin 500 hanede 47 bin 477 seçmeni ziyaret ettik. Ziyaret etmediğimiz ev kalmayacak. 14 Mayıs’a kadar ilçenin 45 mahallesinde 7’den 70’e herkesle kucaklaşacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Kalan 23 günde aynı heyecan ile devam etmeliyiz. Vitesi yükseltmemiz lazım.

Başkan Dilmaç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum’un gelecek hafta ilçede çeşitli ziyaretler yapacağını söyleyerek Bakanlığın yetkisinde olan tüm planların önümüzdeki hafta tamamlanarak yapılan hizmetlerin karşılığını vereceklerini belirtti.

Muhammed Hanefi Dilmaç, bayramın 2. gününde ise milletvekili adayları, belediye başkanı ve teşkilat mensuplarıyla birlikte ilçenin köy statüsündeki mahallelerde bayramlaşma programına katılacaklarını ifade etti.

Yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden herkese Allah’tan rahmet geride kalanlara da başsağlığı dileyen AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, devlet ve millet olarak en güçlü bir şekilde bu sıkıntıların altından kalkılacağını söyledi.

"Bunu dünyanın süper gücüyüm diyenlerde göremezsiniz"

Deprem bölgelerinde bugüne kadar 100 bin binanın temelinin atıldığının altını çizen Milletvekili Hasan Turan, "Bir taraftan enkazlar kaldırılıyor diğer taraftan depremzedelerimizin yaraları sarılıyor. Birileri depremin enkazı üzerinden siyaset yapmak istediler ama derler ki 'göz gördüğüne inanır.' Milletimiz kimin ne yaptığını çok net ve açık bir şekilde görüyor. Dünyanın hiçbir ülkesi yoktur ki depremin üzerinden 1,5 ay geçtikten sonra bina temeli atsın ve yüz binlerce binanın yapımına başlasın. Bu organizasyon kabiliyetini dünyanın süper gücüyüm diyen ülkelerde bile göremezsiniz.” dedi.

Hasan Turan, şöyle konuştu:

Gece gündüz Cumhurbaşkanımız liderliğindeki hükümetimizin kabine üyeleri, vali, kaymakam, belediye başkanları ve bütün teşkilatlarımız depremzedelerin yaralarını sarmak için canhıraş mücadele veriyor. Biz bu millete sevdalıyız. Bu milletin yaralarını sarmak için derdiyle dertlenmek için derdine deva bulmak için kim ne derse desin sağımıza solumuza bakmadan gece gündüz demeden mücadele vermeye devam edeceğiz."

"Şimdi Türkiye battı, bitti diyerek kara propaganda yapanlara Beykoz’dan sesleniyorum. Nerede 1999 depremin IMF’nin verdiği 550 milyon dolarlık yardım ile emekli ve memurun maaşını ödemek zorunda kalan Türkiye, nerede 4 buçuk trilyonluk ülkenin yarısına mal olan deprem felaketinde yıllık 250 milyarlık maliyeti olan EYT’yi hayata geçirip vatandaşı mutlu ve memnun eden bir Türkiye."

"Meselenin gaz olmadığını anlayamadınız mı?"

Turan, devreye alınan Karadeniz doğalgazı ile Türkiye’nin yeni bir icraatla tanıştığını söyleyerek, “Gezi'de slogan olarak ‘Meselenin ağaç olmadığını daha anlayamadınız mı?’ derlerdi. Onu söyleyenlere diyoruz ki, 'meselenin gaz olmadığını hala anlayamadınız mı?' Mesele gazdan da ötesi. Mesele bu ülkenin kendi yer altı ve yer üstü zenginliklerinin ortaya çıkartıp milletin hizmetine sunma meselesi. Mesele bunları çıkartabilme iradesini ortaya koyma meselesi. Mesele kimseden korkmadan, hiçbir tehdide ve şantaja boyun eğmeden kendi tırnaklarınla üretebilmek meselesi. Mesele bütün tehdit ve meydan okumalara aynı oranla karşılık verip bu ülkeyi ancak ben yönetirim ve milletim için yönetirim diyebilme meseledir." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Zeynettin Aydın ve Ebru Saraçoğlu ile Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin de yaptıkları selamlama konuşmalarında tüm İslam aleminin ve vatandaşların Ramazan Bayramını tebrik etti.

Konuşmanın ardından yapılan bayramlaşma töreninde protokol ile teşkilat mensupları tek tek bayramlaştı.

Bayramlaşma programı, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Haber Merkezi

Beykoz bayram namazını 06.49'da kılacak
Önceki Beykoz bayram namazını 06.49'da kılacak
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz