Beykoz'da veresiye defteri satın alan dernekler

  • Güncelleme: 15.05.2020 14:23
  • Okunma: 10719 kez
  • Yorum: 1
Beykoz merkezli yardım faaliyetlerini sürdüren Gaye İnsan Derneği,paydaşlarıyla birlikte Soğuksu Mahallesinde bir bakkalın veresiye defterini satın aldı.
Beykoz'da veresiye defteri satın alan dernekler

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, eski ramazan geleneklerinden olan veresiye defteri kapatma geleneğini Beykoz'da sürdürüyor.

Derneğin bu çalışması Beykoz'da veresiye defteri kapatma geleneği ilçede yeniden hatırlandı.

Gaye İnsan Derneği paydaş kuruluşlarından olan İnfak Gurubu ve İyilik Delileri'nin de katkılarıyla Soğuksu Mahallesinde bulunan bir bakkalın veresiye defterini satın aldı.

Gaye Insan Derneği, mahallelinin geriye dönük bütün borçlarını kapattıktan sonra, bakkalın camına da "14 Mayıs 2020 gününden önce bakkala olan tüm borçlar" ödenmiştir yazısı asıldı.

Bakkal sahibi Hamdi Kutlu, Gaye İnsan Derneği ve paydaşlarına teşekkür ederek, "Bu mübarek günlerde, iyiliğe daha çok ihtiyacımız olan günlerde Allah onların sevaplarını kabul etsin. Müşterilerimiz bu zor günlerde çok mutlu oldu" dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle yurt içi faaliyetlerini ağırlıklı yürütme kararı alan Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Beykoz, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Ataşehir ilçelerinde 500 aileye gıda kolisi yardımında bulundu.

Ramazan bayramının yaklaşması sebebiyle yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kampanyası da başlatan Gaye İnsan Derneği, aralarında 50 Doğu Türkistanlı, Irak Türkmeni ve Özbek yetimlerinde olduğu 300 çocuğa paydaşlarıyla birlikte bayramlık giydirecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Ahmet (1 yıl önce)

Hamdi abimiz mahallemizin esnafıdır. Her zaman Allahı zikreden bir insandır, iyilik her zaman iyi insanları bulur.

Yorum Yaz