Sinan KAVRAKOĞLU
  • 23/08/2020 Son günceleme: 23/08/2020 21:26
  • 6.243

Malumunuz, Murat Aydın şunun şurasında 16 aydır Beykoz Belediye Başkanı. Dolayısıyla yaptığı extrem festivaller dışında açılışını yaptığı bütün tesis ve projeler aslında rahmetli Yücel Çelikbilek ağabeye ait.

Mesela sahildeki Beytaş Restaurant, Karlı Tepe Mesire Alanı, Riva Meydan Düzenlemesi, Riva Plajı, Soğuksu Gençlik Merkezi, Ali Bahadır Mesire Alanı, Paşamandıra Meyve Bahçesi ve daha birçoğu Merhum Yücel Çelikbilek ağabeyin Beykoz’a kazandırdığı, açılışını ise Murat Aydın’ın yaptığı-yapacağı eserler.

Dikkatinizi çekmiştir, Murat Başkan sosyal medyayı şiir yazacak kadar iyi kullanıyor maşallah. Takipçileriyle de diyalogu son derece iyi.

Beytaş Restaurant ile ilgili de ilginç bir paylaşım yapmış Başkan (dokunmadan yayınlıyorum), “Boğaz’ın yeni incisi 24 Ağustos’ta açılıyor. Açılış öncesi test ettik, siftahı yaptık:) Arkadaşlarımız heyecanlı, mekân harika. Gümüşsuyu Restoran ve Kafe, 7 gün 24 saat hizmetinizde olacak” diye.

Vatandaşın biri bu yorumun altına Murat Başkana methiyeler dizerek “Yücel Çelikbilek çivi çakmamıştı koskoca Beykoz’a, helal olsun size” cümlelerini yazmış.

Okuyunca çok üzüldüm ve dayanamayarak, “el insaf! Murat Ayın Merhum Yücel Çelikbilek Başkanın projelerinin açılışını yapıyor. Kendi insanına karşı bu kadar acımasız olur mu insan. Kaldı ki adam rahmetli olmuş! Vefanız yok belli, ya vicdan?” şeklinde cevap verdim bu vefasız satırlara. Hızımı alamayıp paylaşımın sahibine de iki çift laf ettim; “benim yaptığım bu düzeltmeyi Murat Aydın’ın yapmasını beklerdim ama vefa konusunda onun da sıkıntısı var demek!”

Keşke benim yerime Başkan Murat Aydın iki satır yazsaydı…

Mesela, “bu tesisi Beykoz’umuza rahmetli Yücel Çelikbilek ağabey kazandırmıştır, bize sadece açılışını yapmak düştü” diyebilseydi.

Çoğumuzun gözünde büyürdü…

Yazarın Yazıları