Beykoz'da vatandaşların koronavirüs önlemleri

  • 0
  • 10153
Beykoz'da vatandaşların koronavirüs önlemleri
Beykoz'da vatandaşların koronavirüs önlemleri
Beykoz'da vatandaşların koronavirüs önlemleri

Hükümetin koronavirüs tedbirleri sonrası Cuma namazlarının iptali tartışılırken, Beykoz'da vatandaşların aldığı önlemler dikkat çekti.

Okulların tatil edilmesi, spor müsabakalarının seyircisiz oynanması kararlarının ardından bir kısım vatandaşlar İran ve Irak gibi ülkelerdeki gibi cuma namazının kılınmamasını istemişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan, "Koronavirüs görülen ülkelerde yüksek risk grubundaki Müslümanlar, cuma namazı yerine evlerinde öğle namazı kılabilir." açıklaması sonrası camilerde cemaat sayısındaki azalma gözlemlendi.

Dost Beykoz'un "Koronavirüs Beykoz'a gelmez mi?" başlıklı haberinin ardından Beykoz Belediyesince ilçedeki bütün camiler, COVID-19 tehlikesine karşı dezenfekte edildi.

Kavacık Hasan Yavuz Camisinde cuma namazını kıldıran Beykoz Müftüsü Ali Efe, Türkiye'nin bu virüsün üstesinden gelebilecek kudrette olduğunu belirterek, "Tedbir Mümin’den Takdir Allah’tandır" başlıklı hutbeyi irad etti.

Efe, kişisel temizliğe vurgu yaparak, "Biliyorsunuz temizlik imandandır. Her zamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz. Bugünleri de aşacağız. Son bir ayda COVID-19 konusunda Türkiye'nin davranışlarının dünyaya nasıl örnek olduğunu hep birlikte görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Genç-yaşlı çok sayıda insanın kıldığı cuma namazı sırasında bazı vatandaşların eldiven ve maske kullandığı görülürken, tokalaşmaktan kaçınıldığı gözlemlendi.

Haber Merkezi

Spor Bakanlığı'ndan Beykoz'a koronavirüs iptali
Önceki Spor Bakanlığı'ndan Beykoz'a koronavirüs iptali
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz