Beykoz'da uzun yıllar görev yapmış

  • 0
  • 9927

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Turan Akpınar'ın 1994-2005 yılları arasında görev yaptığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Vefa Bardakçı'yı görevinden alırken, yerine ise Beykoz'da uzun yıllar öğretmenlik, Okul Müdürlüğü, Şube Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulunan Turan Akpınar'ı atadı.

Beykoz'daki ilçe görevinin ardından Kdz. Ereğli'de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunmuş, daha sonra ise Sivas ve Adana İl Milli Eğitim Müdürlükleri görevlerini yürütmüştü.

Kamu personeli olarak ilk görevine Beykoz'da başlayan Akpınar, 1994 yılında Fatinhoca İlkokulu'nda öğretmen ve yönetici sıfatlarıyla görev yapmıştı.

Akpınar, daha sonra Paşabahçe İlköğretim Okulu ve Akbaba İsmail Özseçkin İlköğretim Okulu'nda okul müdürü olarak görev yaptı.

2003-2005 yılları arasında dönemin Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ile birlikte Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Şube Müdürü olarak devam eden Akpınar, 15 Ağustos 2005 yılında Karadeniz Ereğli'ye tayin olarak Beykoz'dan ayrıldı.

Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde dünyaya gelen Ankara Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, ilkokulu kendi köyünde tamamladı ve Ortaokulu Kastamonu'da, lise öğrenimi de İstanbul'da tamamladı.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kastamonu Eğitim Yüksekokulu Sınıf Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi AÖF Lisans tamamlama programında Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini bitirdi. 1990 yılında Bingöl Genç Yayla Doğrular İlkokulu'nda sınıf öğretmeni olarak göreve başlayan Turan Akpınar, 1991-1994 yıllarında Bingöl Genç Yayla Doğrular Vakfı İlkokulu'nda öğretmen ve Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

14 Ağustos 2018'de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından Ankara Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Turan Akpınar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

FSM Beykoz çıkışındaki trafik kazasında 1 polis öldü
Önceki FSM Beykoz çıkışındaki trafik kazasında 1 polis öldü
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz