Spor

Beykoz'da uzun soluklu hentbol maratonu

Beykoz'da uzun soluklu hentbol maratonu
09.01.2019 14:29
| | |
2501

Foto galeri

2018-19 Eğitim-Öğretim Dönemi Okul Spor Müsabakaları kapsamında Hentbol Turnuvası gerçekleşen tören ile başladı.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda yapılan açılış töreninde küçük sporcuların heyecanları görülmeye değerdi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Salim Öztürk, Beykoz ilçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük’ün de katılım sağlayıp birer konuşma yaptıkları 2018-19 Dönemi-Boğazın İncisi Hentbol Müsabakalarında- daha sonra ilk karşılaşmaların startı verildi. Bu dönem yapılacak karşılaşmalar 21 Mart 2019 Günü yapılacak son maçlar ile sona erecek.

Açılış Programında ilk konuşmayı Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bülent Küçük yaptı…

İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük

Küçük konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"2018-19 Eğitim-Öğretim yılı Okul Sporları ilçe faaliyetleri kapsamında Beykoz’da bir ilke imza atarak, uzun soluklu Hentbol Ligi müsabakalarının açılışına hoş geldiniz. Sporcu öğrencilerimize yaşamları boyunca kullanacakları temek hareketleri, aktif ve sağlıklı yaşam becerilerini gerçekleştirerek eğitim düzeylerini daha üst düzeye çıkartmayı amaçladığımız, teknolojiden uzaklaştırarak, birbirleri ile kaynaştırarak, oyunlar işbirliğiyle iletişim becerileri kazandırıp, özellikle küçük yaşlarda mücadele ruhunu aşılayıp sınav kaygısı olmadan keyifli bir zaman geçirmesi için bu yılda okul spor faaliyetlerini arttırarak devam ediyoruz.

Bu bağlamda ilçemizde 21 takımın katılacağı 3 ay sürecek 336 öğrencimizin katılacağı toplam 5o Hentbol müsabakaları düzenlenecek. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği, geçen başta Beykoz Belediye Başkanlığımız ve Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Salim Öztürk’e teşekkür eder, katılan öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dilerim ”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’da açılış töreninde yapmış olduğu konuşmada Beykoz İlçesinde Okul Sporlarında çeşitlilik ile birlikte yoğun bir etkinlik takviminin devam ettiğini belirtti.

Bozbay, "Ben bu güzel amaç doğrultusunda katkılarını esirgemeyen Beykoz Belediye Başkanlığımıza, Beykoz ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüze teşekkürlerimi iletmek isterim. Öğretmen ve öğrencilerimizin çok güzel bir etkinlik yaşamaları diliyorum. Sporun çocuk ve gençlerimizin yetişme çağlarındaki son derece önemli bir olgu olduğunu biliyoruz. Öte yandan sağlıklı bireylerin yetişmesinde de önemli bir etken olduğu düşüncesindeyim. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilçemizdeki her türlü sportif etkinliklere bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da katkı sunmaya, teşvik etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Salim Öztürk

Gerçekleşen etkinlikte son konuşmayı Beykoz Belediye Spor Kulübü Başkanı Salim Öztürk yaptı…

Öztürk gerek Beykoz Belediye Başkanlığı gerekse de Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü olarak ilçede sporcu sayısının üst seviyelere çıkabilmesi için katkıda bulunduklarını ifade ederken, ” Günümüzde maalesef spor denince akla ilk olarak futbol gelmekte, biz Beykoz’da spor kategorilerinde çeşitliliğe katkıda bulunan bir kurum olarak Hentbol Sporuna da özellikle okullar bazında büyük bir destek vermekteyiz. Hentbol Şubemizin kurulmasından beri bu güne kadar yüzlerce öğrenciye bu sporu sevdirmeyi başardık. Birçok okulumuzda Hentbol Takımları kuruldu. Hentbol Faaliyetlerimize başladığımızda bu sporda Marka haline geleceğimizi beyan etmiştik, şimdilerde bunun yansımalarını görmek gerçekten de sevindirici. Bu dönem gerçekleşecek olan Okullar Arası Hentbol maçlarına katılım sağlayan tüm okul takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda gerçekleşen 2018-19 Dönemi Boğazın İncisi Hnetbol Müsabakaları açılış töreninde ilçe kamu kurum temsilcilerinden İlçe Tarım Müdürü Mehmet Murat Ekinci, İlçe Tapu Müdürü Tevfik Palabıyık, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Beykoz Belediyespor Hentbol Şube Sorumlusu ve Kanlıcaspor Başkanı Ali Esat Yaşar, Beykoz Masterler Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerinden Talip Ercan, değişik okullardan öğretmenler ve öğrenci velileri katılımcılar arasındaydı.

Beykoz Belediyespor Hentbol Altyapı Takımlar ve Spor Okulu Antrenörleri Salim Öztürk ve Çetin Tiryaki ile Beykoz Belediyespor Süper Genç Hentbol Takımı sporcuları organizasyonun başarılı geçmesi için açılış günü mesai harcayan isimlerdi.

Programda, Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından sporculara çeşitli ikramlar da bulunuldu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Okullararası Turnuva, Hentbol

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"