Güncel

Beykoz'da uyuşturucu sorunu yeniden gündemde

Beykoz'da uyuşturucu sorunu yeniden gündemde
22.04.2015 22:24
| | |
4181

Beykoz İl Dernekler Birliği, uyuşturucu konusuna dikkat çekebilmek adına bir program düzenledi.

Daha önce bir kaç kez gündeme gelen uyuşturucu sorunu Beykoz'da yeniden gündeme geldi. Beykoz'daki STK Başkanları'nın büyük çoğunluğunun içinde yer aldığı Beykoz İl Dernekleri Birliği, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü Uzman Eğitmeni Mehmet Özgür Zobar'ın sunumuyla yararlı bir program gerçekleştirdi. Beykoz'un yakından tanıdığı Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nde görevli Polis Memuru Selçuk Küçük de programa katılanlar arasındaydı. Toplantıda, uyuşturucunun zararları ve emniyet güçlerinin bu konuya yönelik çalışmaları anlatıldı.

Beykoz Ahmet Mithat Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Madde Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele' başlıklı konferansa, İl Dernek Başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve dernek mensupları katıldı. Açılışta sinevizyon gösterisiyle bir sunum gerçekleştiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü Uzman Eğitmeni Mehmet Özgür Zobar, şunları kaydetti:

Mehmet Özgür Zobar: “Doğu’dan ve Batı’dan gerçekleştirilen karşılıklı sevkiyatın tam ortasındayız!”

"Bildiğiniz gibi asli görevimiz, suç ve suçluyla mücadele etmek. Ülkemiz aslında ne tam bir Doğu ne de tam bir Batı ülkesidir; ikisinin arasında bir yerdedir. Merkezi bir konumdayız. Doğu'da geliştirilen uyuşturucular, Batı'ya sevk ediliyor. Aynı şekilde Batı'da yetiştirilen ve çoğu kimyasal olan uyuşturucular da Doğu ülkelerine sevk ediliyor. Bu sevkiyatlar ise mutlaka ülkemizden geçiyor. Karayolu, hava yolu ya da denizyolu fark etmiyor. Biz, hem Doğu'dan hem de Batı'dan tehdit altındayız. Uluslararası suç şebekeleriyle mücadele, bizim asli görevlerimizdendir. Bunun yanında yurt içinde de tabi ki benzer şebekeler, örgütler bulunmakta ve bunlarla mücadelemiz de sonuna kadar devam edecektir.

Tüm bunların yanı sıra maalesef okullarımızın etrafında, sokak aralarında, mahalle aralarında, metruk binalarda, eğlence merkezlerinde gençlerimizi bu zehirlerle tanıştırmak isteyen, onları bağımlı hale getirmek; ceplerinden paralarını, sağlıklarını ve geleceklerini çalmak isteyen insanlar var... Zehir tacirleri... Biz bunların yanı sıra yani suç ve suçluyla mücadelenin haricinde bir de talep azaltıcı çalışmalar yapmaktayız. Gençlerden gelen talepleri nasıl azaltırız, onların merak duygularını nasıl engelleriz; bu yöndeki çalışmalarımızı ailelere, öğretmenlere ve öğrencilere vermeye çalışıyoruz. Ne kadar çok anlatırsak o kadar çok gençlerimizi bu zehirden uzakta tutacağımızı düşünüyoruz."

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü Uzman Eğitmeni Mehmet Özgür Zobar'ın konuşmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz İl Dernekler Birliği, Mehmet Özgür Zobar, Selçuk Küçük, Uyuşturucu, Panel

reklam
1 Yorum
kadır ugurlu29.04.2015 09:10:14

Kaymakam,Emniyet Müdürlüğü,Tüm okul müdür ve yardımcıları,Muhtarlar ve azaları, bölgemizdeki tüm sivil kurumunun başkan ve yönetimleri el ele vererek bu uyuşturucu illetini halledebilirler diye düşünüyorum. Bir de bu asker uğurlamaları tam bir keşmekeş! Her dönemde hır,gür,kavga,patırtı,gürültü ile askere gidilmez ve uğurlanmaz ki. Arabanın içinden kafasını ve belini dışarı çıkartıp ta sağa sola ateş açılmaz ve çatapat patlatılmazki.askerlik peygamber ocağı ama böylede uğurlama olmaz,olmamalı. Kaymakam ve belediye her üç ayda bir askere gidecek gençlere ve arkadaşlarına İstanbul,un en güzel mesire alanı olan Beykoz Çayırında bir eğlence düzenlesin.Burda herkes bağırsın, çagırısın ,oynayıp,zıplayıp dağılsın.Doneminde askere gidecek kardeşlerimiz içinde her dönemde Beykoz,un bir mahallesinde ! kuran-ı kerim ziyafeti verilsin.mahalle bilinci !ve kardeşlik bilinci oluşsun.Gençlerimiz Dua ve sağlıkla gidip geisinler. diye. saygılarımla

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"