Beykoz'da üretip diğer ilçelerde satıyorlardı

  • Güncelleme: 19.02.2020 16:25
  • Okunma: 12503 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Emniyeti okulların çevresinde uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik operasyon düzenledi.
Beykoz'da üretip diğer ilçelerde satıyorlardı

Uzun süredir teknik takip yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Ekipleri Beykoz'da uyuşturucu üretimi yapan kişileri Kadıköy, Üsküdar ve Sancaktepe'de düzenlediği operasyonla göz altına aldı.

Çok sayıda kişinin gözaltına alındığı operasyon sonrası 16 kişi tutuklanırken, tutuklananlar arasında bir kişinin Beykoz'da ziraat mühendisi olduğu ve kiralanan bir villada uyuşturucu madde üretimi yaptığı tespit edildi.

Alınan ifadeler doğrultusunda yapılan ikinci operasyonda gözaltı sayısı artarken, gözaltına alınan kişilerin çoğunlukla okul önlerinde uyuşturucu ticareti yaptıkları belirlendi.

Beykoz’da kiraladıkları bir villada uyuşturucu madde üretimi yaptıkları tespit edilen şahısların uyuşturucu maddelerin okul önlerinde satılabilmesi için özellikle özel paketleme yöntemleri kullandıkları bilgi verildi.

Tespit edilen adreslere yapılan operasyonlarda, uyuşturucu ticaretinden elde edildiği anlaşılan TL, Dolar ve Avro ele geçirilirken, uyuşturucu paketlemesinde kullanılan hassas terazi de bulundu.

Beykoz'daki villada yapılan inceleme sonucunda ziraat mühendisi olduğu belirtilen örgüt üyesi bir kişinin elbise dolaplarına kurduğu sera düzeneğiyle uyuşturucu madde ürettiği tespiti yapıldı.

Gözaltına alınanlar arasından bir çocuk olmak üzere 16 kişi mahkemece tutuklanırken, 4 kişide adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Operasyon, Uyuşturucu