Beykoz’da ünlü simalar tedavi görüyor

  • 30.01.2016 18:22
  • Güncelleme: 30.01.2016 18:31
  • Okunma: 11043 kez
  • Yorum: 6
Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Mustafa Koç’un getirilmesiyle birlikte yaşananları anlattı.
Beykoz’da ünlü simalar tedavi görüyor

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Süleyman Erdoğdu, Mustafa Koç’un getirilmesiyle birlikte yaşananları anlattı.

Dr. Erdoğdu, “Mustafa Koç'a her branştan uzmanlarımız müdahale etti. Herkes teyakkuza geçti. Ne gerekiyorsa yapıldı ve tıbben gereken her şey de sağlandı.” dedi.

Kalp krizi nedeniyle geçen hafta yaşamını yitiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç (56) rahatsızlandığında, ilk götürüldüğü Beykoz Devlet Hastanesi'nin Başhekimi Süleyman Erdoğdu, o gün yaşananları şöyle anlattı: "Mustafa Koç'un başında her branştan uzman vardı. Kalbi çalıştırmak için kasıktan damar yolu açıldı, akciğerlerine oksijen verildi. Amerikan Hastanesi doktorları dahi elimizde o cihazların olmasına şaşırdı. Acil müdahalenin ardından Koç, helikopterle Amerikan Hastanesi'ne götürüldü. Ancak kurtarılamadı." 


 

CİHAZLARA ONLAR DA ŞAŞIRDI

İşadamı Koç, Kanlıca'daki evinde 21 Ocak'ta kalp krizi geçirdi. Ambulansla Beykoz Devlet Hastanesi'ne getirilen Koç'u hayatta tutmak için hastane doktorları büyük çaba gösterdi. Amerikan Hastanesi de bu çaba için daha sonra hastaneye bir teşekkür mesajı gönderdi. Başhekim Süleyman Erdoğdu da, Mustafa Koç'un hastaneye getirilişini ve yaşananları anlattı: 

"Tıbbi olarak en ince detaylara varıncaya kadar tüm ihtiyaçları karşıladık. Bütün uzman doktorlarımız acil serviste müdahale için oradaydı. Amerikan Hastanesi'nden gelen doktorların talep ettiği tüm cihazları poliklinikten acil servise getirdik. Onlar bile elimizde o cihazların olmasına şaşırdılar.

Türkiye'nin en önemli isimlerinden birinin hastanede yaşam savaşı vermesi nedeniyle herkes teyakkuza geçti. Hadise olduğunda Türkiye için önemli bir kişinin durumundan dolayı titiz davrandık. Sağlık Bakanlığı'ndan İl Sağlık Müdürlüğü'nden herkes bilgi istedi. Herkes teyakkuza geçti. Krizi yönetmek için bizzat başında duruyordum. Ekibimize çok güveniyordum. Doktorlarımız gerçekten çok iyi. Her branştan uzman vardı. Sabah 08.00'de acil tıp uzmanı ilk müdahaleyi yaptı. Anestesi uzmanı ve kardiyologlarımız anında müdahale etti. 24 saat hastanede olan uzman doktorlarımız var. Hiçbir şey eksik kalmadı ne istedilerse verdik.

Acil serviste kırmızı alana alınan Koç'a müdahale sırasında başka bir ağır hasta gelmedi. Eğer o sırada başka bir kırmızı alan hastası gelseydi, ona da müdahale etmek zorundaydık.

ÜNLÜ SİMALARDA TEDAVİ GÖRÜYOR

Türkiye'nin en ünlü simaları sessiz sedasız burada tedavi oluyor. Eskiden devlet hastanelerindeki odalar koğuş sistemiyle sürdürülüyordu. Özel hastaneler tek kişilik odalarda otel gibi hizmet sunarak fark yaratıyor, hastalar o yüzden özel hastaneleri tercih ediyordu. Sağlıkta dönüşüm kapsamında yenilenen hastaneler arasında Beykoz Devlet Hastanesi de var. Şu anda odaların hepsinde banyo, tuvalet mevcut. Bir ya da iki kişilik odalar... Hayırsever vatandaşlarımız destek olmak isterse, isimlerini yazdırabileceğimiz bir oda yaptırabilir veya cihaz aldırabilir." OTEL KONFORU...

Beykoz Devlet Hastanesi'ndeki odaların, özel hastaneleri aratmadığını belirten Süleyman Erdoğdu, "Hastanede tüm temel ihtiyaçları en iyi şekilde verebiliyoruz" diye konuşuyor. 

Sabah Gazetesi / Zeynel Yaman

Yorumlar (6 Yorum)

Engin (7 yıl önce)

Özelde zenginlerin kaldığını biliyorduk, devlet hastanelerindede artık zenginler kalıyor demek ki. Sıradan vatandaşa gelince binbir türlü güçlük çıkartırsınız, defetmeye çalışırsınız. Hastaneden çok morgu andıran Acilinizde hastamıza yalvar yakar serum taktırabildik.

Mehmet CAN (7 yıl önce)

Hasthanemizin Mr ve röntgen çekilen yerinde kapıdan içeri girişte bekleme salonundaki pencere köşesinde duvarlara bir bakın lütfen Millet orasını karalama defterine çevirmiş bir yiğin abuk subuk yazılar ve küfürler rumuzlar var Sn baş hekimim dipteki görevli masasının üzerinde kamera var gidip bi bakın kayıtlarınıza kimler orayı hapisane duvarına çevirmiş abuk subuk yazılar yazılıyor bilginiz olsun

ergun (7 yıl önce)

Hastaneniz sadece böyle zengin hastalara karşı ilgili. Acilde kuyruklar oluşuyor.

Arda Keskin (7 yıl önce)

Rahmetli Ali Koç Beyin üzerinden hastahane reklamları çok güzel bir açıklama gibi gelmiyor. Sükunet ve özel durumlar hastahanemizi yüceltmez bence tam tersine karalamaktadır. Hastahanenin istatistikleri önemlidir.Günde kaç ameliyat yapılıyor,kaçı olumlu kaçı olumsuz. Temizlik ve iyi odalar şu zamanda olması gerekenler.1900 lü yıllarda değiliz.Malesef ki daha çok öğrenmemiz gerekenler var.Sn.Koç ailesinin özel durumlarının yazılmasını uygun bulmuyorum.Haber değerinin olmadığı kanısındayım.

Şener ER (7 yıl önce)

Resimlerde çok güzel gözüküyor ama hastaneyi gidin görün ne halde.

burak öz (7 yıl önce)

hocam hastanemiz iyi demişsiniz evet hastaların yattıgı katlar iyi temiz hemişerler ilgili ama malesef acil bölümü çok pis kapılar yıpranmış eşyalar dökülüyor acilde bir düzenyok kimin girip çıktıgı belli degil müşaade odasında hastaların yattıgı yataklar dökülüyor acil bölümümüde bir el atarsanız iyi olur

Yorum Yaz